Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Aljand jätkab Itaalia tipptreeneri käe all

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Triin Aljand | FOTO: Raigo Pajula.

Kui veel kaks nädalat tagasi polnud kindel, kas ujuja Triin Aljand jätkab koostööd itaallasest tipptreeneri Andrea de Ninoga, siis aasta alguses tuli selgus majja – Aljand ja de Nino lõid käesolevaks hooajaks taas käed.


Ühtlasi pandi paika esialgsed treeninguplaanid ja võistluskalender. Jaanuaris ja veebruaris harjutab Aljand koos sloveenist poiss-sõbra Peter Mankoci treeneri Dimitrij Manceviciga Ljubljanas.Märtsis sõidetakse aga Lõuna-Itaaliasse, et timmida vormi koos de Nino treeningugrupiga.


«See oli Triinu jaoks parim lahendus – loodame, et sellest tuleb head nahka! Selle treeneri juures on varemgi häid tulemusi saavutatud,» rõõmustas Triin Aljandi isa Riho Aljand.Aasta alguses de Ninoga kokkuleppele jõudnud Aljandi suurimaks kahtluseks oli koostöö maksumus. Lisaks treenerile tuleb maksta laagrikulude ja võistlusreiside eest.Juhul kui kõikides laagrites oleks pidanud sarnaselt mulluse suvega ööbima hotellides, jäänuks leping sõlmimata.Nüüd leiti aga lahendusena üürikorterid, mille arvelt tublisti raha kokku hoitakse. Aljandi kõikide treeninglaagrite ja võistlusreiside eest tasub Eesti ujumisliit. Ühtekokku on tema hooaja eelarve suurus ligi 100 000 krooni.«Ujumisliidult on Triinule projektipõhine toetus, kui sellest puudu tuleb, peab Triin oma rahakotist maksma hakkama. Vähemalt praegu tundub, et seda tegema ei pea – eelkõige võlgneme selle eest tänu Eesti Olümpiakomiteele, kes tagas meile varasemast suurema toetuse,» avaldas Riho Aljand.Üks mis kindel – tänavune võistlusgraafik saab sise-EMi finalistil olema tihe. Märtsi lõpus sõidab ta Hollandisse Eindhovenisse, et teha testvõistlus.Pärast seda seisab ees kahenädalane Kreeka laager ning 15. aprillist 7. maini harjutab ta taas Lõuna-Itaalias. Vahepeal võistleb Ljubljanas ja 7. juunil sõidab tagasi Itaaliasse.«Võistlusvabal perioodil harjutab ta Sloveenias koos Manceviciga. Seega on tal siiski kaks treenerit,» selgitas Riho Aljand. Ujujate hooaja tähtsaim võistlus peetakse 4.–15. augustini, kui Budapestis toimub pikarajaujumise EM.

Tagasi üles