Postimehe telesaade teeb ajakirjanduse ajalugu

Marian Võsumets
Marian Võsumets, Postimehe supersaate toimetaja
:

Pööripäeval, 22. detsembril näitab Postimees esimest korda kuus tundi ja viis minutit kestvat otsesaadet, mis koos tuntud saatekülalistega võtab kokku 2015. aasta suursündmused. Vaataja ette jõuavad intrigeerivad teemad ja seninägemata videolood!

Maratonsaade algab päikesetõusul kell 9.17 ning lõppeb päikeseloojangul lipu langetamisega Pika Hermanni tornis kell 15.22.

Igal tunnil on Postimehel külas tuntud inimesed erinevatest eluvaldkondadest ning otselülitused põnevatesse sündmuspaikadesse. Saadet vürtsitavad meeleolukad vaheklipid ning igal täistunnil on uudised. Maratonsaadet juhivad Anu Saagim ja Priit Pullerits, päeva vältel on kaasatud kõik Postimehe toimetused.

Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinapi sõnul on Postimehe võimekus videolugude ja telesaadete tootmisel aastatega kasvanud ning soov oli oma võimeid seesuguse suure väljakutsega proovile panna. «Eks see ole ka kogu toimetusele märgiline, et me pöörame lisaks tekstile ja pildile ühe rohkem tähelepanu liikuvale pildile ning see formaat sobib ajakirjanduslikult veebimeediasse suurepäraselt,» selgitas Reinap.

Tema sõnul panustavad saatesse innukalt kõik Postimehe toimetused ning see võimaldab lõppevale aastale ka veebi sobivas formaadis suurejooneliselt joon alla tõmmata.

«Talvine pööripäev tähistab ka valguse võidukäiku pimeduse üle,» kommenteeris saate kontseptsiooni Postimehe foto- ja videotoimetuse juhataja Erik Prozes. «Ajakirjandus on aegade algusest täitnud nii valgustuslikku kui meelelahutuslikku rolli – seda kõike me suures otsesaates pakume.»

Prozese sõnul on maratonsaade tegijate jaoks erakordne: «Selle valmimisse on haaratud terve Postimehe toimetus, me paneme proovile oma tehnilise suutlikkuse ja videoajakirjanduslikud oskused. Ka suurimad gurud ei julge pikaajaliselt ennustada, millised on veebiajakirjandus ja televisioon aastate pärast. Täna näeme, kuidas nad sammhaaval teineteisele lähenevad. Oma suure otsesaatega kinnitame lipuvarda uuele mäetipule.»

Anu Saagimi sõnul on plaan viivuks peatuda ja meenutada aasta 2015 rõõme, võite, kaotusi ja kurbust: «Viskame pilgu peale olnule ja laseme sellel kõigel rahus minna, et saaks kergemal sammul startida uude aastasse.»

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadAivar ReinapajakirjandusAnu Saagimerik prozesotsesaadePriit Pulleritstalvine pööripäev
Samal teemal
Nädala näod
Arvamus
Sport
MAJANDUS
VÄLISMAA
ARVAMUS
KULTUUR
REIS
SPORT
VANEMAHÜVITISEGA SKEEMITAMINE
KESKERAKONNAS KÄÄRIB
MAJANDUS
VÄLISMAA
ARVAMUS
KULTUUR
TARBIJA
SPORT
Viimased uudised
PostimeesKõik
Top lood
AKKõik
ArterKõik
Top kommentaarid
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE