Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Maxima põlengu põhjus võis olla süütamine

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Ööl vastu eilset kell 00.17 sai häirekeskus teate tulekahjust Ehitajate tee 148a asuvas Maxima kontori- ja laohoones, esialgsel hinnangul võis tegu olla süütamisega.

Hoone ehitus muutis kustutamise raskeks ning veel eile pärastlõunal kerkis põlengukohast taeva poole paksu suitsu.

Põhja päästekeskuse regiooni vastutava korrapidaja, päästetööde juhi Priit Janno sõnul põles päästjate saabudes maja tagumise seina vastas olnud materjali hunnik, sellest süttis sein, kust omakorda levis tuli katusele.

«Välisseina hakati lahti võtma ja kustutama, kuid tuli levis sealt edasi katuse vahele. Kuna katuse konstruktsioon oli meie jaoks suhteliselt keeruline, ei saanud teda ei seestpoolt ega väljastpoolt kustutada. Sellepärast levis tuli seal küllaltki vabalt ja kogu laoosa katus sai tulest rikutud,» rääkis Janno. Katus oli tema sõnul kaetud tõrvapapiga, mille all oli soojustus, siis kile, siis puitkarkass, mille all oli umbes 10 cm vahe, ja siis plekk. Sellise konstruktsiooni tõttu polnud katust võimalik kustutada ei pealt- ega altpoolt ning eile pärastlõunal lammutasid päästjad katust ruutmeetri haaval lahti ja uhasid selle sisu veega üle.

«Kuna kustutustööd alles käivad, siis osa tõendeid ei ole veel võimalik koguda, aga esialgne hinnang on, et see võib olla kellegi tahtlik tegu. Tuli sai alguse põlevmaterjalist, mis oli ladestatud vastu hoone tagumist seina,» ütles Põhja päästekeskuse menetlusbüroo juhataja Armand Jürgenson.

Maxima kommunikatsioonijuhi Katja Ljubobratetsi sõnul on põlema läinud kontori- ja laohoonet viimase aasta jooksul kasutatud pigem laohoonena. «Hoone laoosas oleme hoidnud kaupluste inventari – ostukärusid, müügilette, riiuleid. Selles hooneosas, mida varem kasutati kontorina, oleme hoidnud dokumentide koopiaid. Dokumendid on küll elektroonilisel kujul olemas, aga me oleme hoidnud siin koopiaid enne dokumentide lõplikku arhiveerimist. Päästjad on teinud nii tublit tööd, et see osa hoonest, kus hoiti dokumente, ei ole eriti kannatada saanud,» rääkis Ljubobratets.

Eilse päeva jooksul edastasid päästjad teateid soovitusega Õismäe elanikel aknad kinni hoida. Samuti oldi mures kõrval asuva loomaaia asukate pärast. «Loomaaia direktor Mati Kaal kinnitas, et tulekahju loomi ei häirinud. Ainsad, kelleni natuke suitsu jõudis, olid piisonid. Aga nemad on nii rahulikud loomad, et neid see suits absoluutselt ei häirinud,» rääkis Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs.

Kustutustöödel osalesid Nõmme, Lilleküla, Kesklinna, Kopli ja Lasnamäe päästjad ning päästetehnika ja Hüüru vabatahtlikud päästjad.

Tagasi üles