Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tipud lustisid Paide ja Tuleviku kulul

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Rimo Hunt (keskel) kohtumises FC Flora vastu. | FOTO: Erik Prozes

Jalgpalli koduse meistriliiga voor kujunes väravapeoks, kus tipud Infonet ja Levadia lustisid vastavalt Viljandi Tuleviku ja Paide kulul. Flora võitis 2:0 südilt võidelnud Pärnu Vaprust ja Nõmme Kalju sai viimase sekundi tabamusest 2:1 võidu Sillamäe üle. Seejuures protestisid sillamäelased kõvasti, sest ründaja Peeter Klein kasutas võiduvärava löömisel nende hinnangul käe abi.

Paide pidi aga Levadia vastu juba avapoolajal võrgust korjama kuus palli ning mängu lõpus seitsmendagi. Poolkaitsja Sander Sinilaid nentis, et toimunu kirjeldamiseks napib sõnu. «Esimene poolaeg oli väga-väga halb – ma ei tea isegi, mis juhtus. Iga tsenderdus, karistuslöök ja nurgalöök löödi meile sisse. Võib öelda, et täielik läbipõlemine. Mäng oli täielik katastroof, võib-olla läksime ka taktikaga alt,» nentis Sinilaid.

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko soovib rünnakuid algatada lühikeste söötudega, ent seni on see karmilt kätte maksnud. Paidele on kolmes esimeses voorus löödud kokku 15 väravat, Levadia poolt kostitas neid kübaratrikiga Rimo Hunt. Kolm väravasöötu andnud Pavel Marin tõdes, et peatreeneri Igor Prinsi mängueelsetest juhistest oli kasu. «Esimestest sekunditest pidime kohe oma mängu peale suruma. Tegime esimesel poolajal töö ära: lõime kvaliteetsed väravad ning saime teisel poolajal juba mängu nautida,» sõnas Marin.

Avamängus üllatuslikult Tammekale kaotanud ja teises kohtumises Narva Transi üle raske võidu saanud Infonet lõi Viljandi Tulevikule viis väravat, kusjuures sarnaselt Levadiaga õnnestus tiitlikaitsjalgi skoorida viie minuti jooksul kolm korda. Tuleviku väravavaht Karl-Romet Nõmm viitas asjaolule, et Infonet on profimeeskond, Tulevik aga amatööridest koosnev tiim. «Kui me trennis juurde ei pane, siis pole meil esimese viie või kuue meeskonna vastu midagi teha. Tuleb rohkem harjutada pressingu all mängu,» võttis Nõmm platsil toimunu kokku.

Tabelit juhivad võrdselt seitsme punktiga Levadia ja Kalju, järgneb kuue punktiga Infonet. Floral ja Tammekal on viis punkti.