Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Põlva Servitile tõid 12. Eesti meistritiitli pikem pink ja meister-Varusk

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL

Käsipalli Eesti meistrivõistluste neljandas finaalmatšis alistas Põlva Serviti võõrsil HC Kehra 26:18 (12:9), võitis seeria 3:1 ja ühtlasi klubi ajaloo 12. Eesti meistritiitli, millega mööduti selles arvestuses esimest korda HC Kehrast.

Kui senised kolm finaalmatši olid lõppenud võõrustava meeskonna võiduga, siis eile pani külaliste rollis olnud Serviti oma paremuse algusest peale maksma. 7. minutiks juhiti 4:0 ja Kehra sai värava kirja alles 14. minutil, kui visati seisuks 1:6. Väravavahti seitsmenda väljakumängijaga asendades suutiski Kehra end mängu tagasi vinnata ning vähendas vaheajaks kaotusseisu 9:12-le, ent teisel poolajal samas rütmis enam jätkata ei jaksanud. Mäng oli tehtud 43. minutil, kui Henri Hiiend Serviti 20:11 juhtima viis.

Esimest korda klubi ajaloos on Serviti kontol rohkem Eesti meistritiitleid kui põlisel rivaalil Kehral. Kui 12:11 eduseis on napp, siis viimasest 11 tiitlist on Põlvasse rännanud koguni kaheksa, mis on juba hoopis põhjapanevam argument. Serviti tänavusel edul oli kolm tähtsat nurgakivi.

1. Pikem pink. Kui Kehra peatreener Indrek Lillsoo pidi sisuliselt läbi ajama üheksa väljakumängijaga, siis Serviti lootsi Kalmer Mustingu valik oli palju laiem – eilse matši avapoolajal käis platsil suisa 13 väljakumängijat. Pikem pink aitas hajutada väsimust ja lubas otsida õnnestujaid. Kehral niisugune variant puudus ja kuna põhitegijad ei suutnud igas mängus 100 protsenti võimetest välja mängida, jäädigi Servitile alla.

2. Eston Varusk. Finaalseeria puurivahtide duellis alistas Serviti kogenud kollkipper Varusk seekord Kehra kolleegi Mikola Naumi selgelt. Sümboolselt kroonis Varusk vägeva finaalseeria kahe tabamusega – kui Kehra teisel poolajal seitsme väljakumängijaga matši päästa proovis, saatis Varusk eduka tõrjetöö järel kaks korda palli tühja väravasse. «Realiseerimisprotsent oli mul päris hea,» muheles finaalseerias Serviti parimaks mängijaks tunnistatud väravavaht.

3. Leegionäride partii. Nii Serviti kui ka Kehra tugevdavad positsioone, kuhu endal mehi võtta ei ole, välismaalt värvatud leegionäridega. Serviti põhiduo Roman Aizatullov – Anatoli Tšezlov sai finaalseerias selgelt kõrgema hinde kui Kehra paar Dmitri Jankovski – Mikita Jermaševitš, kelle esitus õnnestus ainult seeria teises matšis.

«Olin terve finaalseeria jooksul võidu järele väga näljane ja proovisin seda ahnust meestele edastada. Õnnestus päris hästi – kahes viimases matšis näitasime väga head kaitset, » sõnas Musting. Lillsoo kurtis kohtunike üle: «Me pole nii robustse kaitsega harjunud, mitmed olukorrad jäid vilistamata.»

Serviti tuli Eesti meistriks kolmandat aastat järjest. Eelmine klubi, kes samaga hakkama sai, olid nad ise aastatel 2000–2002.