Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Soome hokikoondis sai lõpuks oma mängu käima

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Soome hokikoondise poolehoidjatel oli lõpuks põhjust ka rõõmustamiseks. | FOTO: Huebner/Blatterspiel/imago/Jan Huebner/Scanpix

JÄÄHOKI. Tänavuste jäähoki maailmameistrivõistluste alagrupiturniiril kõikuva tasemega mänginud ja lõpuks üle noatera play-off’i pääsenud Soome koondis sai veerandfinaalis lõpuks oma mängu käima. 2:0 USA alistanud soomlased saavad seega jätkata jahti oma kolmandale MM-tiitlile.

Seni turniiril väga resultatiivselt mänginud ameeriklased ei suutnud kuidagi lahti muukida soomlaste kaitset, mis alagrupiturniiris lekkis igast asendist.

Küllaltki luuravalt kulgenud mängus ootasid mõlemad vastaste eksimusi ning lõpuks õnnestus soomlastel Mkko Rintaneni teise kolmandiku ja Joonas Kemppaineni viimase kolmandiku tabamustest võit noppida.

Poolfinaalis tuleb Soomel nüüd vastamisi minna vihase naabri Rootsi või viimastel aastatel suuri hokiriike aina tõsisemalt kimbutanud Šveitsiga. Soomlaste vastane selgus eile hilisõhtul.

Koha poolfinaalis tagas endale ka üks selle MMi suurfavoriite Venemaa. Alagrupiturniiri viimases voorus grupi esikoha maha mänginud venelased ei jätnud veerandfinaalis midagi juhuse hooleks ning Tšehhi alistati koguni 3:0. Võitjate ridades tegid skoori Dmitri Orlov, Nikita Kutšerov ja Artjom Panarin.

Nelja parema seas tuleb Venemaal vastamisi minna tiitlikaitsja Kanada või MMi ühe korraldajariigi Saksamaaga. Poolfinaalid peetakse MMil laupäeval, finaal on kavas pühapäeval.