Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Klavanile köeti kõva saun

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ragnar Klavan ja ülejäänud Liverpooli kaitseliin ei saanud Gabriel Jesusi taltsutamisega hakkama. | FOTO: Paul Ellis/AFP/Scanpix

Nirvaanast põrgusse võib viia vaid üks mänguvoor. Kui Inglismaa jalgpalli kõrgliigas läks Liverpooli klubi koondisepausile hiilgava 4:0 võiduga Londoni Arsenali üle, siis pausilt naasnuna saadi hirmus 0:5 kolakas Manchester Citylt. Ragnar Klavan kannatas platsil kõik 90 mänguminutit.

Et Klavanil jäi kuhjunud kollaste kaartide tõttu vahele Eesti koondise MM-valikmäng Küprosega ning Dejan Lovren mängis viimases matšis Horvaatia eest 90 minutit (küll üle kahe päeva, sest mäng tuli väljaku uputanud vihma tõttu 23. minutil katkestada), otsustas Liverpooli peatreener Jürgen Klopp Premier League’i neljandas mänguvoorus anda keskkaitses hooaja teise täismängu Eesti koondise kaptenile. Kahjuks rõõmustamiseks põhjust polnud: just Klavani kõrvalt sai 24. minutil plagama Sergio Aguero, kes mängis üle Simon Mignoletʼ ning viis City juhtima.

Vähem kui veerand tund hiljem lendas Sadio Mane, jalatald ees, näkku võõrustajate väravavahile Ederson Moraesile – võitlus palli pärast ja mitte midagi sihilikku, aga punane kaart tõusis õigustatult. See ennustas Liverpoolile edasiseks mänguks parajat kannatust, aga kui rasket täpselt, ei aimanud sel hetkel vist keegi. Gabriel Jesus kollitas kahel pool vaheajavilet ning teisel poolajal tema asemel mängu sekkunud Leroy Sane lisas veel kaks tabamust – Liverpooli 0:5 saun oli tõsiasi.

Mõistagi said pärast sellist kaotust tukast sugeda kõik Liverpooli mängijad, eriti kaitsjad, aga palju kõneldi ka Klavani esitamisest. «Ta tundus täpselt sellisena, kes ta on – varukeskkaitsjana,» põrutas Liverpooli suurim ajaleht Echo meie mehe kohta halastamatult. «Liverpoolil ei peaks olema vajadust teda sellistes mängudes kasutada, eriti hooaja nii varajases faasis.»

Fänniportaal This is Anfield lisas õli tulle: «Talle tavatult ei tundnud Klavan end palliga mugavalt. Liverpool vajab, et varumehed esineksid võimaluse avanedes vägevalt ja kompaksid oma võimete piire, aga eestlane seda täna ei suutnud. Aguero liikumine valmistas talle probleeme, oli ka pallikaotusi. Tõele au andes ei suutnud ükski Liverpooli tagaliinimees muljet avaldada, aga kolmas keskkaitsja on hooaja lõikes tähtis positsioon, kus Klavan paraku põrus.»

Järgmine mäng on Liverpoolil juba tähtsama kaaluga – kolmapäeval võõrustatakse Meistrite liiga esimeses mängudevoorust Sevillat. Hispaania klubi sõidab Inglismaale mitu korda meeldivama emotsiooniga: nädalavahetusel pandi koduliigas Eibari vastu maksma paremus 3:0.

City tõusis võiduga liigatabelis teiseks – sama palju ehk kümme punkti on kogunud ka nende linnarivaal Manchester United. Romeu Lukaku lõi juba oma hooaja neljanda värava, kuid Stoke City vastu sellest ei piisanud ning United kaotas 2:2 viigiga tänavu esimest korda punkte. Liverpool on seitsme punktiga seitsmes.

Lisalugu:

Bayernile kaotus

Mullu Saksamaa kõrgliigas  kaks mängu kaotanud Müncheni Bayern sai tänavu esimest korda kaotuskibedust maitsta juba väga varakult, kui kolmandas voorus jäädi võõrsil alla 0:2 Hoffenheimile. Matši mõlemad väravad kirjutati Marc Uthi arvele. Tulemus tähendab, et Bundesligat juhivad seitse punkti kogunud Dortmundi Borussia, Hoffenheim ja Hannover. Bayern langes viiendaks.