Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Gasol lõi oma superveerandiga Saksamaa auti

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Marc Gasol näitas, mis puust ta tehtud on. | FOTO: THANASSIS STAVRAKIS/AP

KORVPALL. Hispaania koondis jõudis kümnendat EM-finaalturniiri järjest poolfinaali, kui alistas eile õhtul Saksamaa 84:72.

Kuigi Saksamaa koondisel oli 12 mängumehe peale kokku vähem EM-mängude kogemust kui Hispaania kolmel põhitegijal Marc ja Pau Gasolil ning Juan Carlos Navarrol (130 vs. 151), olid just sakslased need, kes kohtumist alguses domineerisid ning 7:0 spurdi tegid. Hispaania suutis vastased kinni püüda alles teise veerandaja keskel, poolajapausile mindi siiski Saksamaa ühepunktilises eduseisus.

Kolmas veerand oli aga hispaanlaste, täpsemalt Marc Gasoli tulevärk. Kui nädalapäevad tagasi oli tema vend Pau tõusnud EMi kõigi aegade suurimaks skooritegijaks, siis nüüd võttis ohjad enda kätte noorem veli Marc.

Marc, kellele juba enne turniiri MVP staatust ennustati, viskas veerandajaga 18 punkti (kokku 28 punkti, visked väljakult 10/15 – toim) ning pööras enne viimast veerandit seisu juba 65:53 eduks. Ka Pau ei jäänud vennale alla, visates 19 punkti ja tuues neli lauapalli. Kiitusega venna aadressil ta aga kitsi ei olnud. «Marc tegi haige mängu! Ta tõi meeskonnale õigel hetkel vajalikud punktid,» sõnas Pau ning lisas, et just see äratas hetkeks ära vajunud hispaanlased unest.

Siiski rõhutas ta, et hispaanlastel oli tükk tegu sakslaste kaitsega. Ometi suudeti ohjeldada ka Saksamaa parimat mängumeest Dennis Schröderit, kes tõi küll 27 punkti ja kaheksa korvisöötu, kuid ka seitse pallikaotust.

«Poolfinaalid on alati rasked, aga võitsime. Küll aga peame järgmise mängu eel nii mõndagi parandama,» arvas Pau Gasol. Hispaania kohtub poolfinaalis Sloveeniaga.