Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Venelasi aitas kreeklaste vabaviskepaanika

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Aleksei Šved (1) vajas enda käima saamiseks tervet poolaega. | FOTO: Lefteris Pitarakis/AP

KORVPALL. Euroopa meistrivõistlustel jõudis kolmanda meeskonnana poolfinaali Venemaa, kes alistas 74:69 Kreeka.

Enne mängu oli selge – kui Venemaa liider Aleksei Šved mängib samamoodi nagu varasemates mängudes, saab kreeklastel Venemaaga väga raske olema. Avapoolajal mängis Šved aga alla oma võimete ning Kreeka jaoks kõik justkui toimis. Poolaeg võideti 37:31 ning Šved hoiti vaid nelja punkti peal. Sealjuures tabas Venemaa tagamängija väljakult visatud seitsmest viskest vaid ühe.

Teisel poolajal oli Šved aga justkui ümber sündinud. Kolmanda veerandajaga viskas ta 13 punkti ning kohtumise viimasele vaatusele minnes oli Kreeka eduseis kahanenud kahepunktiliseks – 53:51. Otsustaval veerandil lõi venelastes välja võitlejahing ning kreeklases väsimus. Nimelt mängis Kreeka suure osa kohtumisest vaid viie mehega ning just otsustavatel hetkedel oli Hellase meestel gaasipaak tühi. Venemaa võitis viimase veerandi seitsme punktiga ning kogu mängu viie silmaga. Lõpuks jäi Švedi arvele 26 punkti. Kreeklaste poolel säras Nick Calathes, kes viskas 25 silma.

Pole vale öelda, et Kreeka mängis koha poolfinaalis maha ülihalva visketabavusega vabaviskejoonelt. 20 teele saadetud vabaviskest tabati vaid kümme. Samal ajal viskasid venelased 25 vabaviskest sisse 20.

Viimati 2011. aastal EMi poolfinaali jõudnud Venemaa kohtub poolfinaalis kas Itaalia või Serbiaga. Teises poolfinaalis mängivad Hispaania ja Sloveenia. Viimane oli üleeile hilisõhtul lõppenud mängus parem Lätist 103:97.