Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Riigikogu kantselei töötajad valivad ise, mis kell tööle tulla

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Toompea loss. | FOTO: Toomas Huik / Postimees

Riigikogu kantseleis hakkas alates eelmise aasta septembrist kehtima paindlik tööajakorraldus, mille järgi võivad töötajad tööle tulla hiljem, kuid peavad siis selle võrra kauem kojuminekuga viivitama


«Oleme oma töökorraldust paindlikumaks muutnud selliselt, et lubame võimalusel teenistujale tööpäeva alguse ja lõpu kellaaja liikuvust ühe tunni ulatuses,» lausus riigikogu pressisekretär Gunnar Paal. Nii saavad ametnikud vältida hommikuse tipptunni ajal ummikutes istumist ja võivad töölt lahkuda siis, kui liiklus on rahunenud.

«Peame väga oluliseks toetada oma teenistujaid, sealhulgas ka paindlikuma töökorralduse rakendamisega, et leida mõistlik tasakaal tööülesannete täitmise ning perekonna ja lastega seotud kohustuste täitmise vahel,» rääkis Paal.

«Samas kehtivad endiselt üldised töökorralduse põhimõtted ehk meie teenistujatel on jätkuvalt 40-tunnine kahe puhkepäevaga viiepäevane töönädal,» kinnitas Paal.

Ta kinnitas, et paindlik tööajakorraldus on end riigikogu kantseleis igati õigustanud. Tööaja õiget kasutust kontrollitakse ja probleemide tekkides saab taaskehtestada vana ja jäiga korra.

Tagasi üles