Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Agu Uudelepp: siseopositsiooni lõhkumine

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Agu Uudelepp | FOTO: Väino Silm / erakogu

Keskerakond valmistub ilmselgelt järgmise aasta kohalikeks valimisteks. Juhtmõtteks paistab olevat iidne «jaga ja valitse». Suures plaanis jagatakse kõik omadeks ja võõrasteks. Näiteks meedias on omad Kesknädal, Pealinn ja Tallinna TV, võõrad ehk pahad Postimees ja ERR.


Mingi selline jaotus tehakse ka enda ridades ning seekord defineeriti aukohtus ja juhatuses omadena inimesed, kellel võib varsti kohtutee jalge all seista, võõrastena aga need, kel jätkus tahtmist oma eriarvamus välja öelda ja sellele kindlaks jääda.

Nn oma võõraste vahele üritatakse veel lisakiilu lüüa, visates ühe välja, tehes teisele noomituse ja esitades kolmanda riigikogu juhatuse aseesimehe kandidaadiks. Eesmärk on hoida ära erakonnasisese Edgar Savisaare vastase leeri tugevnemine ja laienemine.

Ühiskonnas jagatakse samuti. Täpsemalt öeldes jagatakse inimeste tähelepanu teemade vahel.

Raske on näha juhuslikkust selles, et Kalle Laanet visati parteist välja samal päeval, kui algas Tallinna küsitlus tasuta ühistranspordi teemal.

Nii tekib eriarvamus ka inimese peas: kellegi väljaviskamine oleks nagu halb, inimestele millegi tasuta pakkumine aga hea.

Kõige raamina arvestatakse sellega, et valimisteni on veel piisavalt aega. Halb ununeb, tasuta ühistransport tuletab ennast selle kasutajatele iga päev meelde täpselt samuti nagu helkurvestis reisisaatja eelmiste kohalike valimiste ajal.

Siis mäletatavasti aitas plakatitel algul Tallinn ja valimiste eel Keskerakond.

Loe kommentaare arvamus.postimees.ee.

Tagasi üles