Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Puhja päästjad lõpetasid viimase vahetuse nukralt

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Puhja päästekomando eile hommikul tehtud viimasel ühispildil on esimeses reas vasakult komando pealik Kaido Õunapuu ning päästjad Kaarel Mölter, Jüri Arumets ja selle aasta alguseni Puhja komandos töötanud Rauno Laar. Teises reas seisavad vasakult päästja Ardo Rõõm, komando eelmine pealik Gennadi Leppik ning päästjad Andri Kirs, Agu Annuk, Kalle Selleke ja Kalle Närska. Pildilt on puudu komando päästja Kaido Kalinin, kes pani päästjatöö komando sulgemise pärast maha. | FOTO: Margus Ansu

Tartumaa Puhja päästekomando päästjad, pealik ja eelmine pealik olid eile hommikul kui üks mees oma töökohas platsis, et komando uksed lukku keerata ja õues lehviv trikoloor langetada. Sama tegid veel nelja Lõuna-Eesti päästekomando mehed.


«Kurb päev, kunagi sai see komando siin üles ehitatud ja nüüd on kõik,» ohkas aastatel 1997–2008 Puhja päästekomando pealikuna töötanud Gennadi Leppik. «Oh, mida me kõike teinud ei ole, siin on uuemal ajal olnud kolm suurt rabapõlengut, mehed kustutasid neid mitu ööpäeva.»

Leppik töötab neljandat aastat Lõuna päästekeskuse haldustalituse tehnikaosakonnas. Puhja päästekomando päästja Andri Kirs on täna esimest päeva tööl Elva päästekomandos.

Viimasel väljakutsel käisid Puhja päästjad esmaspäeva õhtupoolikul, kui asulas Õhtu tänavas vallavalitsuse töötaja kodus oli süttinud sealkandis tavaline puidust suitsuahi, kust oli just kala välja võetud. Asi oli tõsine, sest kõrvalhooned olid suitsuahjust vaid pooleteise meetri kaugusel.

Tulest, veest ja vasktorudest läbi käinud päästjad viskasid küll omavahel nalja, kuid tuju oli nukker. Viimase vahetuse lõpus tahtsid Puhja päästjad sõita leinalintidega päästeautodega sireenide huilates läbi alevi, kuid päästeamet keelas selle ära. Keegi ei saanud aga ära keelata vallavalitsusel tuua oma päästjatele tänukirjad ja suur kringel.

«Suur aitäh teile, olete end siin mitmel moel tõestanud,» tänas Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos päästjaid ja kinkis neile termoskruusi kirjaga «Puhja viimane päästja».

Puhja kaheksast päästjast seitse jätkab tööd teistes komandodes. Tartumaal lõpetas töö veel Võnnu komando, mille üheksast päästjast neli pani ameti maha. Jõgevamaal Palamusel suletud komando kümme päästjat ja pealik võtsid uue tööpakkumise vastu.
Päästjana töötavad edasi ka Valgamaal suletud Puka komando kuus päästjat ja pealik.

Põlvamaal töö lõpetanud Kanepi komando üheksast päästjast pani ameti maha neli.
«Kõigile suletud komandode töötajatele tehti uus pakkumine, aga üheksa meest ei võtnud seda vastu,» ütles Lõuna päästekeskuse kõne­isik Evelin Uibokand.

Tagasi üles