Millist muna osta, milline ostmata jätta

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Peeter Langovits

Nädala alguses tehtud kiire tiir Tallinna kesklinna toidupoodidesse näitas, et munahullus polnud veel kohale jõudnud, kuid kaupmehed ootasid seda pikisilmi – keset poode kõrgusid kastid munadega.

Laboratooriumi viimiseks sai Stockmannist välja valitud keskmisesse hinnaklassi kuuluvad Kodukandi ja Talleggi munad ning Maximast kirja Favorit kandvad, Poolast pärit munad. Kõik need olid M-mõõtu ja pärit puurikanadelt. Keskturult said juurde ostetud Äntu mõisa vabapidamisel elavate ja müüja sõnul õnnelike kanade munad.

Tallinna veterinaar- ja toiduameti töötajates tekitas palve mune testida elevust. Et katse oleks aus ja õiglane, valis proovide vastuvõtja igast munakarbist kolm muna. Kuigi tavaliselt antakse selliste analüüside tulemused 100 grammi kohta, esitati asjatundjate ettepanekul seekord vastused arvutatuna ühe muna kohta. Kõik ikka selleks, et munasööjatele oleks tulemused lihtsamini arusaadavad. Iga tootja munast määrati laboris valkude, rasvade, süsivesikute sisaldus ja muna energeetiline väärtus ning paari päeva pärast oli selgus majas.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles