Uuring: veokijuhtide karmid töötingimused ohuks teistele

Euroopa Transporditöötajate Föderatsiooni (ETF) värskest veokijuhtide töötingimuste uuringust selgub, et 80 protsenti autojuhtidest tunnistab alalist väsimust, ent töökaotuse hirmus sellest ei räägita.

Liiklusekspertide hinnangul on veokijuhtide väsimus maanteedel oluline riskifaktor.

ETTA esimehe Peep Petersoni sõnul on uuringu tulemus Brüsseli jaoks šokeerivam kui eestlastele ja teistele Ida-Euroopa transporditöötajatele. «Eestis oleme pidanud nende muredega juba pikka aega igapäevaselt tegelema,» nentis Peterson.

Umbes 80 protsenti autojuhtidest sööb kaasavõetud pakitoitu oma veokis, sõnas ametiühingu esimees. «Konservid lastakse soojaks improviseeritud küttekehadel kabiinis, teepeenral või veoki kütusepaagi peal.»

Uuring, milles ETF küsitles nelja aasta jooksul enam kui tuhandet Euroopa autojuhti, näitab, et kümnendik autojuhte sööb sooja toitu vaid nädalavahetustel ja teine kümnendik ei söö sooja toitu mitte kunagi.

Tüüpiliselt on Euroopa autojuhid kodust ära 3–12 nädalat, Eesti autojuhid isegi 8–16 nädalat ja kogu selle aja veedavad nad veoki kabiinis. Probleemiks on ka kehvad või puuduvad olmetingimused ning kilomeetri- ja ümbrikupalga maksmine.

Tagasi üles