Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Spordiaasta parimad

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Erika Kirpu, Irina Embrich, Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva. | FOTO: Peeter Langovits

Lõppeva aasta edukamad sportlased selgitati välja rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude häälte põhjal. Lõpliku järjestuse saamiseks kolme grupi kohapunktid liideti. Parimaks mees­sportlaseks valiti epeevehklemise maailmameister Nikolai Novosjolov ja parimaks naissportlaseks samuti epeevehklemise maailmameister Julia Beljajeva.

Parim naissportlane: epeevehklemise maailmameister Julia Beljajeva. Julia Beljajeva oli pärast tiitlivõitu, autasustamist ja dopingukontrolli ikka veel tunnete kütkes ega uskunud, mida korda saatis: «Oh, ma ei oska midagi öelda... Ma ei saa veel aru, et olen maailmameister. Mitte veel praegu. Emotsioone on nii palju, et...» Beljajeva tõdes, et pisarad olid tal silmas nii pärast finaali võitmist kui autasustamist: «Uskumatud hetked mõlemad. Muidugi ma nutsin. Rõõmust.» | FOTO: Peeter Langovits
Parim meessportlane: epeevehklemise maailma­meister Nikolai Novosjolov. «Emotsionaalses plaanis oli teise kuldmedali võitmine tunduvalt raskem, kuid arusaam kordasaadetust tuli jällegi kiiremini,» märkis võidukas Novosjolov. «Und ei tulnud ning öö jäi minu jaoks väga lühikeseks – kõik emotsioonid ja adrenaliin möllasid sees. Tunded on ikka veel laes ja kerge segadus on peas,» lisas nüüd juba kahekordne maailmameister. | FOTO: Peeter Langovits
Parim treener: maadleja Heiki Nabi MM-kullani viinud Henn Põlluste. «Heiki maadles kuni finaalini fantastiliselt hästi. Ta oli ikka võimas ja selline peabki tema maadlus olema,» oli Heiki Nabi juhendaja Henn Põlluste oma hoolealuse saavutustega kuni esikohamatšini rahul. Esialgu kuulus Nabile hõbe ja alles hiljuti selgus, et tegelikult teenis ta kulla, sest finaalivastane andis positiivse dopinguproovi. | FOTO: Peeter Langovits

Parima võistkonna tiitel läks samale alale – naiskondlikus epees Euroopa meistriks kroonitud naiskonnale. Parima treeneri valimisel eelistati maadluse maailmameistri Heiki Nabi juhendajat Henn Põllustet ning parimaks nooreks hinnati Julia Beljajeva.

Spordiajakirjanike, rahva ja alaliitude hääled erinesid esikoha osas vaid treenerite arvestuses – ajakirjanikud valisid parimaks Beljajeva juhendaja Natalja Kotova, rahvas Põlluste ja alaliidud Novosjolovi treeneri Igor Tšikinjovi.


Parimate sportlaste valimise hääletuse tulemused

MEHED

1. Nikolai Novosjolov (15) 2. Heiki Nabi (12) 3. Gerd Kanter (9) 4. Tanel Kangert (5) 5. Kristjan Kangur (3) 6. Aigar Leok (1)

NAISED

1. Julia Beljajeva (15) 2. Kaia Kanepi (10) 3. Anna Iljuštšenko (9) 4. Anžela Voronova (7) 5. Kaisa Pajusalu (2) 6.–7. Jelena Glebova (1) 6.–7. Kristina Koroljak (1)

VÕISTKONNAD

1. Epeenaiskond (9) 2. Eesti korvpallikoondis (6) 3. Sõudmise neljapaat (2) 4. Eesti U21 võrkpallikoondis (1)

TREENERID

1. Henn Põlluste (6) 2.–3. Igor Tšikinjov (5) 2.–3. Natalja Kotova (5) 4. Tiit Sokk (2)

NOORED

1. Julia Beljajeva (10) 2. Rasmus Mägi (7) 3. Katrina Lehis (6) 4. Anett Kontaveit (5) 5.–6. Rene Zahkna (1) 5.–6. Peeter Olesk (1)

Tagasi üles