Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Talgulised rassisid võsas

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tartu pereliidu talguliste hulgas puhastas Ropka tee pikendust ka Silver Herja (5). | FOTO: Madis Tammeorg

Tartu kevadisel suurpuhastusel kogusid vabatahtlikud taas kokku konteinerite kaupa prügi ja hunnikute viisi rehve. Vähemaks jäi ka võsa, mille alla seni on saadud segamatult rämpsu tassida.

Tartu heakorratalgutel tegi käed prügiseks 1066 linlast. Nende hulgas oli ka pea 40 talgulist Tartu pereliidust, mis on igas vanuses lastega käinud kodulinna kevaditi puhastamas üle kümne aasta.

«Meie staažikatest talgulistest pole küll keegi kurtnud, et miks me neid võsaaluseid koristame, nagunii tassitakse uus prügi asemele,» ütles Tartu pereliidu juhatuse liige Sire Reisner. «Tööl on jumet küll – koristatud kohad püsivad üsna hästi puhtad.»

Tänavuste talgute ajal töötas pereliit Ropka tee pikendusel, kust korjati kokku kaks suurt konteineritäit prügi ja rehvihunnik. Leiti ka «nimelist» prügi, mille toojate jälgi ajavad nüüd linnavalitsuse menetlejad.

Teised leiud olid üsna argised: näiteks Hiinalinnast tuli lagedale puidust kitsekuju ning Emajõel nelja kanuuga tiirutanud matkakorraldajad Matkasõbrad Ah ja Oh tõid veest välja ka ostukäru ning jalgratta.

Mullu olid talgud üllatavamad: leiti kaks jahipüssi, padruneid ja punakotkaste lennukiraketikaitsmeid.  Üllatuseta ei möödnud seegi kevad: laupäeval kogu Eestis korraldatud «Teeme ära!» talgutel leidsid Peetri kiriku keldrit koristanud vabatahtlikud padruneid ja kaks granaati, millel oli sütik küljes.

Heakorratalgutel töötasid vabatahtlikud 67 kohas. «Põhirõhk oli Hiinalinnal, mida koristas neljandik talgulistest ja kust tuli kolmandik prügist,» ütles Tartu linnavalitsuse linnapuhastuse peaspetsialist Madis Tammeorg. «Oleme seal aastaid rookinud, kuid tööfronti veel jätkub.»

Talgulised kogusid laias laastus 300 kuupmeetrit olmeprügi. Võsa võeti maha tuhande kuupmeetri ringis. Linna kevadiseks suurpuhastuseks kulus ligi 11 000 eurot.

Tagasi üles