Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Meyeri muusa tuleb Põhja-Lätti

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Positivusel esines ka Briti kuulus bänd Muse. | FOTO: Scanpix

Muse, alternatiivrokki viljelev Briti bänd ja läinud nädalal Eestis kinodesse jõudnud «Päikesevarjutuse» soundtrack’i-lugude üks esitajaist, astub sel laupäeval üles Eesti piiri lähedal Lätis Salacgrīvas festivalil Positivus.

Meelelahutustööstus on sümbioosne valdkond. Kui miski on meelelahutusnäljaste tähelepanu piisaval määral haarata suutnud, koguneb sama kuulsuse- ja rahanisa otsa rippuma suurem seltskond, kes üksteist vastastikku toetades ja õhutades enne otsa käest ei anna, kui kõik on välja pigistatud.

Seda, et «Videviku»-saagal on ühe asemel peaaegu et kaks autorit, ei ole selle nüüdseks maailmas juba ligi sada miljonit eksemplari müünud noorteromaani kaaneautor Stephanie Meyer kunagi ka varjanud. Ehkki muusika on ka üldisemalt talle kirjutades suureks toeks – Meyer on muu hulgas ka tunnistanud, et ilma muusikata ei suudaks ta raamatuid kirjutada ning kõigi raamatute kohta on ta koostanud nn playlist’id –, on tema absoluutne lemmik ja «ametlik» muusa Briti ansambel Muse.

Seda alternatiivrokki viljelevat bändi, kellelt näib pärinevat suurem osa inspiratsioonist, mida 36-aastane mormooni kirikusse kuuluv koduperenaine ühe kõigi aegade populaarseima noorteraamatu väljamõtlemiseks ja kirjapanemiseks vajas, ei ole ta kitsi kiitma – peaaegu et ülistama – kõigi nelja «Videviku»-saaga raamatu järelsõnas.

Ei ole raske arvata, mida see ühe ansambli jaoks tähendab: metafoorset püssirohtu tuhandetelt ja tuhandetelt «Videviku» fännidelt, kelle toel viliseva uusaastaraketina kõrgustesse kihutada.

Pole siis ka ime, et raamatu filmiks tegijad lisaks teistele ansamblitele ka Muse’i seltsi võtsid ja filmides ta muusika kõlama panid. «Videvikus» kõlas Muse’i lugu «Supermassive Black Hole», «Noorkuu» soundtrack’il «I Belong To You» ning just äsja ka Eesti kinodesse jõudnud saaga kolmandas osas tantsitakse Alice’i korraldatud Bella ja Eduardi koolilõpupeol just Muse’i loo «Neutron Star Collision» järgi.

Kriitikutelt üsna karvustava hinnangu (puised dialoogid, kadunud pinge peategelaste vahel, mis just esimeses osas filmi elus hoidis jne) saanud ekraaniversioon võidab Muse’i tõttu tagasi vähemalt osa action’ile minetatud siirusest, mis ilmselt ka raamatute populaarsuse üheks põhjuseks on.

Muse ei ole aga ainus «Päikesevarjutuse» soundtrack’il üles astuv muusa, kes sel nädalavahetusel Eesti piiri lähedale Salacgrīvasse festivalile jõuab. Laupäeva hilisõhtul on sinna oodata ka Briti muusikakooslust UNKLE, kelle lugu «With You In My Head» samuti vampiirifilmis kõlab.

Tagasi üles