Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Bernatski kohtuasi pole seotud dopinguga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Aivar Pilve advokaadibüroo andis kohtusse Tartu endise spordiarsti Vitali Bernatski, kes süüdistab mitut Eesti sportlast keelatud ainete tarvitamises, ja nõuab osutatud õigusabi eest raha tasumist. Pilve sõnul pole asi seotud dopingusaagaga.

Ametlikes teadannetes avaldati, et Tartu Maakohtu menetluses on tsiviil­asi 2‑13‑23381, ASi Advokaadibüroo Aivar Pilv hagi Vitali Bernatski ja Olga Drožalina (endine Zadumova) vastu solidaarselt võlgnevuse 3235,13 euro ja põhinõudelt lisaviivise (protsendina) väljamõistmiseks. Õigusabi, millest võlg tekkis, osutati 2012. aasta esimesel poolel.

«Vastab tõele, et me oleme Vitali Bernatski ja Olga Drožalina kohtusse andnud, kuid asi ei puuduta absoluutselt dopinguteemat,» rääkis Pilv Postimehele. «Meie advokaadibüroo Tartu osakond esindas neid, kuid tasu jäi maksmata. Kui keegi tellib teenuse, siis eeldame, et ta ka maksab selle eest. Keeldumise korral ja siis, kui kohtuväliselt pole võimalik võlga kätte saada, tuleb kasutada kohtu abi.»

Pilv kinnitas, et ei tea, millises asjus Tartu büroo Bernatskit ja Drožalinat esindas: «Dopingusaagaga see seotud iga­tahes polnud. Me ei saagi Bernatskit selles asjas esindada, sest oleme kaitsnud vastaspoolt. Tekiks huvide konflikt. Alles siis, kui Bernatski keelatud ainete teemal sõna võttis, selgus, et meie Tartu büroo oli talle varem osutanud õigusabi.»

EOK ja Eesti Antidopingu ellukutsutud komisjon Bernatski väidete kontrollimiseks on töö lõpetanud, kuid lõppraportit pole veel avalikustatud, sest see viibib keelekorrektuuris. Komisjoni liikmed on raportile allkirjad küll andnud.

Raportis ei tuvastata kellegi süüd, kuid komisjon jõudis järeldusele, et Eesti seadused pole dopinguvastaste reeglite rakendamisel piisavad.

Tagasi üles