Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Elisa Raamat on ELLU kommertskonkurent

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
TRT02 :ELISA :TARTU, EESTI, 02DEC09 - Elisa Eesti suhtekorraldusjuht Marika Raiski. sa/Foto SILLE ANNUK POSTIMEES | FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski: näeme, et e-raamatute läbimüük aitab tõsta paberraamatute tuntust

Elisa Raamat on tasuline e-raamatute lugemise sisuteenus, millel on lugejaid tänase seisuga 7500. Kokku on Elisa Raamatu äpist, mis on praeguseks poole aasta vanune, laenutatud üle 18 000 e-raamatu. Elisa Raamatu klient saab raamatuid lugeda seni, kuni ta maksab teenuse kuutasu. Nagu ka ELLUt, varustab Elisa Raamatut teostega Eesti Digiraamatute Keskus. Kõige populaarsem on lugejate seas kirjastus Varrak, mille e-raamatute valik on ka kõige suurem. Positiivne üllataja on Petrone kirjastus, sest me ei oodatud lugejate nii suurt huvi reisisarja vastu.

Teatud juhtudel autoriõigusi e-raamatu laenutamiseks ei anta. Mõnel juhul ei anna seda autorid, näitena võib tuua Harry Potteri teosed. Samas on ka kirjastusi, kes kardavad, et e-raamatu müük ja laenutus vähendavad paberraamatute läbimüüki. Reaalsuses on e-raamatute lugejaskond hoopis teine ning meie näeme, et kui e-raamatute läbimüük suureneb, aitab see tõsta ka vastavate paberraamatute tuntust.

Üha rohkem kirjastajaid ja autoreid Eestis näevad e-raamatuid võimalusena leida uusi lugejaid ja see omakorda võimaldab neil teenida lisatulu uutest sihtrühmadest.

Tagasi üles