Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Hundisilma valmistub peremehe tagasitulekuks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Pealinnast on Hundisilma tallu veidi vähem kui 70 kilomeetrit, ent esimesed sõnad Keskerakonna esimehe ja Tallinna linnapea Edgar Savisaare suust pärast traagilist haigust oleks seda sõiduvaeva väärt. Nõnda tulebki keset Lahemaa rahvusparki olev talu üles leida ja loota, et ehk on pererahvas lahkes tujus.

Lääne-Virumaale Vihula valda Hundisilmale jõudes märkan esmalt trimmeriga pläristavat töömeest ja mööda õue ringi silkavaid kohevate sabadega koeri. Astun värava juurde, lillekimp pihus, ja teatan tööd rassivale sulasele, et sooviks peremehele jõudu ja tervist soovida.

Mees aga teatab, et peremees käis kodus, ent on juba lahkunud. «Käis kaldteid katsetamas ja sõitis tagasi lõuna paiku,» ütles muheda olemisega sulane.

Niipalju siis algsest plaanist. Ulatan sulasele kollased roosid ja palun need peremehele üle anda. Mõni hetk hiljem saabub väikest külateed mööda hallikas Nissan Pathfinder, mis keerab tagumisest väravast hoovi – selgub, et tegemist on Edgar Savisaare poja Erki Savisaarega.

Savisaar juunior astub telefoniga rääkides kiirelt tuppa ega tee ajakirjanikke märkamagi. Püüan teda korduvalt telefonitsi kätte saada ja saadan viimases lootuses sõnumi: «Tere. Mina Jonatan Postimehest, aia taga teil. Ehk saaks paar sõna vestelda?» Mõni minut hiljem avaneb uks ja Erki Savisaar astub õue, kaks ilusa kasukaga hundikoera kannul.

«No mis te tülitate haiget inimest, laske tal rahus olla. Tuleb aeg, kui ta on nõus kõigest rääkima,» ütleb Savisaar juunior ning lisab, et isa tervis on juba parem, ent ta vajab aega taastumiseks.

Pärast jutuajamist saabub teinegi auto, mis pargib esiti meie auto kõrvale, ent otsustab siiski sõita tagumise värava juurde. Sealt väljuvad meeste- ja naisterahvas liiguvad kiirel sammul kompleksi taga asuvale hõredate puudega alale, kus ootavad ees Siret Kotka ja Erki Savisaar.

Inimeste kehakeelest ja käes olevatest paberitest võiks justkui välja lugeda, et midagi hakatakse ehitama. Eks näis, ehk on peremees varsti juba alaliselt kodus ja saab ise vägesid juhatada.

Hundisilmal toimunud sündmuste jooksul käis paralleelselt teinegi «operatsioon». Nimelt märkasime Hundisilmale sõites meditsiinilise transpordi masinat Tallinna poole liikumas.

Kõhutunne osutus õigeks, linnapea viidi tagasi haiglasse. Kella viie paiku oskas teda seal aga oodata juba fotograaf.

Tagasi üles