Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Pirita valitsus kolis restorani

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Tallinna Pirita linnaosa valitsus kolis sel nädalal Kloostri tee 6 majja endise restorani ruumidesse, vastutasuks andis linnaosavalitsus oma senise hoone Merivälja tee 24. Tänasest pääseb ametnike jutule uues asukohas.

Pirita linnaosa valitsus alustas OÜga Rootsi Mööbel, kellele kuulus Kloostri tee 6 maja, läbirääkimisi juba 2012. aastal. Jõuti kokkuleppele majad omavahel vahetada. Ettevõte võttis kohustuse renoveerida Kloostri tee hoone Pirita linnaosa valitsuse näpunäidete järgi ja osta sisustus. Linnaosavalitsus andis vastu remonti vajava Merivälja tee 24 hoone, kuhu ettevõtja kavatseb välismaa investorite toel rajada kaubanduskeskuse.

Sel nädalal kolis linnaosavalitsus värskelt remonditud majja sisse. Rahvas teab jõeäärset maja seal tegutsenud restorani Charital järgi.

«Vanemad inimesed mäletavad, et see oli omal ajal Eesti üks tipprestorane. Siin jõe ääres on lummav vaade. Paraku seisis maja viimastel aastatel tühjalt, sest siin tegutsenud restoranidel ei läinud eriti hästi,» ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder. «Nüüd on kaunis maja avalikus kasutuses, kuid kohvikut meil siin enam ei ole.»

Kõige rohkem rõõmustavad uute tööruumide üle lastekaitsetöötajad, kellel polnud vanas majas aknaid. «Esimene asi, kui Pirita linnaosa valitsusse tööle tulin, palusid nad mul neile kuskilt aknad välja võluda. Ütlesin neile toona, et minu võimuses ei ole sinna majja aknaid teha, kuid tegelen sellega, et uut maja saada ja et seal on aknad olemas,» ütles Mölder.

Maja ümbrus ja interjöör tekitavad koos tunde, nagu oleks tegemist laevaga. «Hoone asub jõele väga lähedal ja kui seda seest vaadata, siis meenutab natuke laeva. Töötajad on juba nalja teinud, et mind määratakse kapteniks. Loodame, et laev ei hakka kõikuma ega löö suure tuulega vett sisse,» ütles Mölder.

Peale kontori on majas saun, puhketuba, garaaž ning nõupidamis- ja laoruumid.

Pirita linnaosa valitsus on kolimisplaane pidanud 1990. aastate keskpaigast saati. Töös on olnud mitu versiooni ja eskiisi, kuid lahendus leiti lõpuks tänavu.

Pirita linnaosa valitsus töötas aastaid Merivälja tee 24 hoones, mida tuntakse ehk Kauperi poe järgi. Hoone pindalast viiendikul tegutses linnaosavalitus ning ülejäänud ruumid renditi üürnikele välja. Üüriraha laekus hästi, kuid hoone lagunes tasapisi ja renoveerimine oleks nõudnud suurt investeeringut. Leiti, et kinnisvara haldamine pole linnaosa esimene ülesanne, ja hakati otsima muud lahendust.

Kõige lähemal oldi kolimisele 2006.–2007. aastal, kui toonane linnapea Jüri Ratas pidi andma nõusoleku linnaosavalitsuse uue haldushoonele ehitusele, mis pidi tulema Merivälja tee 35 kinnistule. Paraku olukord muutus, Ratas lahkus ametist ja ehitushinnad läksid buumi harjal väga kõrgeks. Projekt jäi seisma.

Kuna uue hoone ehitusest ei tulnud midagi välja, hakati plaanima Merivälja tee 24 hoone renoveerimist. Ka need plaanid kukkusid kolinal kokku, sest linnaosavalitsuse tegevus hõlmas ainult viiendiku hoone ruumalast ja kinnisvaraäri ei soovitud ajada.

Vaata rohkem fotosid ja 360 kraadi vaadet postimees.ee

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA
Tagasi üles