Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Nõmmel tuli hukata jala murdnud metskits

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Koerad ajasid Nõmme koduaeda tulnud metskitse paanikasse. | FOTO: Liis Treimann

Eilne päev sai saatuslikuks ühele metskitsele, kes eksis õnnetul kombel ühte Nõmme koduaeda.

Kits üritas end hoovi peal ära peita. | FOTO: Liis Treimann
Jala murdnud metskits tuli hukata. | FOTO: Liis Treimann

Nõmmel Trummi tänava kandis pole metskits sugugi haruldane külaline, enamasti ta aga kaob kiiresti ja vaikselt metsa tagasi. Eilne metskits aga oskas sattuda ühte aiaga piiratud koduaeda, kus olid kaks koera. Nood ajasid metslooma oma haukumisega paanikasse. Neile aitas kaasa ka teisel pool võrkaeda olev naabri koer. Metskits püüdis mitu korda üle aia hüpata ja murdis seejuures lõpuks oma jala.

Kohale kutsutud päästjad leidsid looma murdunud jalga nähes, et siin ei piisa enam sellest, kui värav lahti teha, et metskits leiaks ise tee metsa tagasi, vaid kohale tuleb kutsuda spetsialist, kes otsustab, mida edasi teha.

Kui koerad olid kinni pandud, õnnestus metskitsel ennast suurel lumme mattunud krundil nii hästi ära peita, et tema otsimiseks kulus tükk aega. Lõpuks leiti ta aia äärest puuriida varjust siiski üles. Spetsialisti otsus oli karm: murdunud jalaga metskitsest enam elulooma ei saa ja tema piinad tuleb kohapeal lõpetada. Seda kogenud jahimees kiiresti ja valutult tegigi. Loomakorjus viidi ära.

Tagasi üles