Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Uhkesti pakendatud põhk

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Viimastel aastatel käib kirjandusfestivaliga Prima Vista kaasas ka pargiraamatukogu Tartu kesklinnas, kus saab nii ajalehti lugeda kui ka raamatuid laenutada. | FOTO: Margus Ansu/ Postimees

Mul on tõesti hea meel, et mõni aasta tagasi võitis Euroopa kultuuripealinna korraldamise õiguse Tallinn. Kuigi Tartu helgemad kultuuripead olid oma linna kandideerimiseks kokku seadnud üsna nutika kava, milles Tallinnale oli jäetud soliidne osalus, võitis siiski pealinnas koostatud programm.


Miks on mul nüüd hea meel? Miks kannan mõnuga toona Tartus reklaamiks ja otsuse mõjustamiseks trükitud rinnamärki, millel on kirjas «Euroopa kultuuripealinn 2011 Tartu»? Sest mul oleks tartlasena lainepõhja langenud majanduse aegu europealinliku Tartu kõrbemist väga valus vaadata.

Vahest peaaegu niisama valus nagu nüüd Tallinna ponnistamist. On ju suurem osa Tallinn 2011 ettevõtmistest seni niikuinii toiminud ja toimunud.

Vaevalt midagi oluliselt uut on tule- ja jääskulptuuride tegemises, vene laulu- ja tantsupeos «Slaavi pärg», Tallinna vanalinna päevades, noorte laulu- ja tantsupeos jpm. Tartust kavasse lükitud festivalid Draama ja Prima Vista on juba samuti aastaid olnud. Hea, et Tallinn suudab pakkuda palju muu tavalise kõrval ka siiski midagi tavatut, näiteks Eesti ja naaberriikide rütmimuusikute osalusel kontserti «Vabaduse laul» ja NO99 Põhuteatrit. Ülejäänud kava meenutab uhkesti pakendatud vana head põhku, mis küllap ei tõmba Eesti Vabariigi pealinna senisest mitu korda rohkem kultuurimaitsjaid.

Tagasi üles