Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Paroolikaartide päevaliimiit väheneb veelgi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Internetipank. | FOTO: Andres Haabu/Postimees

Euroopa Liidu seaduse järgi väheneb paroolikaartide praegu valdavalt 200-eurone päevalimiit tõenäoliselt 150 eurole. Muudatus tehakse ilmselt 2017. aastal.

«Paroolikaartide puhul on tegemist laialt kasutatava autentimisvahendiga, mida kasutab ligi pool pankade eraklientidest. Paroolikaartide kopeeritavusest tulenevate probleemide tõttu oleme nende kasutamise kärpimisele suunatud meetmena seni vähendanud paroolikaartidega teostatavate tehingute limiiti,» ütles Eesti Pangaliidu nõunik Enn Riisalu.

Euroopa Liidu reegli järgi on kavas piirata nõrga turvalisusega autentimisvahendiste kasutamist veelgi, vähendades päevalimiite ning luues paroolikaartide asenduseks mobiilipõhiseid koodigenereerimislahendusi. Muudatuste elluviimise täpne aeg sõltub Euroopa Liidu õiguse Eestis jõustumise ajakavast.

«Nordea liigub teiste pankadele samas teadmises ja rütmis, et paroolikaardid asendada turvalisemate autentimisvahenditega. Esialgne plaan on selline, et üleminek peab olema toimunud järgmise aasta esimeseks pooleks. Hetkel kasutab Eestis alla poolte eraklientidest koodikaarte,» ütles Nordea panga kommunikatsioonijuht Jane-Liina Liiv.

«Koodikaart ei vasta sageli enam klientide vajadustele – seda pole mugav kasutada mobiilipangas ning see ei võimalda suuremaid ülekandeid. Ka ei vasta koodikaart kõigile tulevastele turvalisusnõuetele. Seetõttu soovitame juba täna klientidel võtta kasutusele mobiil-ID või ID-kaart,» ütles Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask.

Riisalu sõnul praegu aga paroolikaartidele head alternatiivi ei ole. Ette valmistatakse siiski telefonirakendust, mille kasutamine oleks tasuta ning mis genereeriks paroolid turvaliselt nii nagu paroolikalkulaatorid.

Tagasi üles