-----------------

Cesc Fabregas | FOTO: Scanpix

VORMEL

Aronile võit ja teine koht

Vormel-3 eurosarjas Prema Powerteami ridades kihutav Ralf Aron võitis Hungaroringil peetud teise etapi avasõidu, edestades teise koha saanud soomlast Niko Karit 1,551 sekundiga. Teises sõidus oli Aron meeskonnakaaslase Maximilian Güntheri järel teine. Vihmasajus peetud kolmanda sõidu soojendusringil Aron aga eksis ja sõitis seina, olles sunnitud katkestama. Sarja kokkuvõttes on Aron kahe etapi järel kõrgel, viiendal kohal, kolmas etapp peetakse mai keskel Prantsusmaal Pau tänavarajal.

87. võidu

sai MotoGP klassi neljandal, Jerezi rajal peetud etapil legendaarne Valentino Rossi.

JALGPALL

Kalju jätkab liidrina

Jalgpalli Eesti meistriliigas peeti nädalavahetusel viimased esimese ringi mängud ning kõik meeskonnad on nüüd korra omavahel kohtunud. Üheksa vooru järel on tabeliliider Nõmme Kalju, kes alistas koduväljakul 1:0 Paide Linnameeskonna. Ainsa värava lõi 63. minutil Jorge Rodrigues, seejuures mängis Kalju alates avapoolaja lõpust Damiano Quintieri eemaldamise tõttu kümnekesi. Kohtumise viimastel minutitel pidi punase kaardi tõttu väljakult lahkuma ka Paide ründaja Vjatšeslav Zahovaiko.

Kaljust jääb kahe punktiga maha Infonet, kes sai viimati 3:0 jagu Narva Transist. Kolme punkti kaugusel on reedel kodus Tartu Tammekaga 1:1 viigistanud FC Levadia. Tammeka on 15 punktiga neljas ja edestab punktiga tiitlikaitsjat FC Florat, Paide on tabelis kuuendal kohal. Järgnevad Sillamäe Kalev ja Narva Trans, avaringis vaid ühe võidu ja kaheksa kaotust saanud Pärnu Linnameeskond ning esimese üheksa mänguga ühe viigipunkti noppinud kõrgliiga uustulnuk Rakvere Tarvas.

VEHKLEMINE

Lehis jõudis poolfinaali

Rio de Janeiros epeevehklemise GP-etapil pääses Katrina Lehis (pildil) parima eestlannana poolfinaali, kus tunnistas venelanna Tatjana Logunova 15:9 paremust. 21-aastane Lehis ei kuulu augustis Rio olümpiale sõitvasse Eesti nelikusse, kuhu pääsesid Irina Embrich, Erika Kirpu, Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva. Veerandfinaalis võitis Lehis 15:11 Kuuske, Embrich kaotas kaheksandikfinaalis 10:15 samuti Logunovale. Kirpu võistlus lõppes avaringis, Beljajeva ja Nelli Paju langesid välja teises ringis.

Londonis joosti aegade teine tulemus

Londoni maratonil võidutses keenialane Eliud Kipchoge ajaga 2:03.05, mis annab talle kõigi aegade edetabelis teise koha. Kipchogest kiiremini on suutnud joosta vaid Dennis Kimetto, kes püstitas 2014. aastal maailmarekordi 2:02.57. Naiste maratoni võitis keenialanna Jemima Sumgong 2:22.58ga.

Teppan aitas Tiroli meistriks

Eesti võrkpallikoondislane Renee Teppan aitas Innsbrucki Hypo Tirolil tulla üheksandat korda Austria meistriks. Viimaseks jäänud finaalkohtumises oli Teppan 17 punktiga matši kõige resultatiivsem mängija. Innsbruck alistas 3:0 (16, 17, 22) Kärnteni Posojilnica ning võitis seeria mängudega 4:2.