Spordi lühiuudised

FOTO: Scanpix

Venemaa spordiminister Vitali Mutko.

Nüüd avalikustatakse 2008. aasta Pekingi OMi dopinguraport. Ma arvan, et seal nimekirjas on ka meie sportlasi.

Hiljuti testiti uuesti 2008. aasta Pekingi olümpiamängude dopinguproove ning leiti 31 patustajat. Eile teatas Venemaa spordiminister Vitali Mutko, et patuste seas on ka venelasi.

9,98 märgiti Usain Bolti võiduajaks 100 m jooksus Ostravas.

JALGRATTASÕIT

Girol vahetus liider

Jalgratturite mitmepäevasõidu Giro d’Italia eilse etapi võitis Sky meeskonnas sõitev Mikel Nieve, kes edestas lõpuks 43 sekundiga Movistari ratturit Giovanni Viscontit. Tanel Kangert kaotas eilsel etapil võitjale 10.09 ja sai 38. koha. Rein Taaramäe jäi võitjast maha 18.36 ja oli 58.

Velotuuri üldliidriks kerkis Movistari rattur Andrey Amador, kes edestab 26 sekundiga senist liidrit Bob Jungelsit. Kolmandal positsioonil on Kangerti tiimikaaslane Vincenzo Nibali, Nibali jääb liidrist maha 41 sekundiga. Kangert on üldarvestuses 27. (+18.10) ja Taaramäe 39. (+43.38).

VEHKLEMINE

Kirpu ja Novosjolov heas hoos

Itaalias Legnanos peetaval naiste vehklemise MK-etapil on põhiturniirile jõudnud Irina Embrich, Katrina Lehis ja Erika Kirpu (pildil). Embrich ja Lehis tagasid pääsme 64 parema sekka tänu kõrgele asetusele maailma edetabelis. Kirpu võitles endale koha põhiturniirile välja alagrupiturniiri kaudu. Kirpu teenis alagrupiturniiril viis võitu ja sai ühe kaotuse. Kehvemini läks Kristina Kuusel ja Julia Beljajeval – mõlemad teenisid kuuest matšist vaid ühe võidu ega jõudnud põhiturniirile. Põhiturniirile ei jõudnud ka Nelli Paju.

Mehed võistlevad samal ajal Pariisis MK-etapil ning alagrupis näitas head minekut kahekordne maailmameister Nikolai Novosjolov, kes alistas kõik vastased. Peale Novosjolovi jõudis põhiturniirile ka Marno Allika. Jüri Salm ei pääsenud põhiturniirile.

LASKMINE

Eestile olümpiakoht laskmises

Rahvusvaheline Laskespordiföderatsioon (ISSF) on otsustanud vastavalt Eesti Laskurliidu taotlusele anda Eestile koha Rio olümpiamängudel olümpiakiirlaskmise harjutuses. Seega esindab Rio olümpiamängudel Eestit meie parim püstolilaskur, 2015. aastal parimaks meeslaskuriks tunnistatud Peeter Olesk. Kaitseväelane Peeter Olesk on 23-aastane, 2013. aasta Euroopa juunioride meister, 2015. aastal saavutas Euroopa meistrivõistlustel standardpüstoli harjutuses neljanda koha. Talle kuulub ka Eesti rekord olümpiakiirlaskmise harjutuses 577 silmaga. Olümpiakiirlaskmine on Rio olümpial kavas 12. ja 13. augustil.

Ujumise teatenelik finaalis

Eesti 4 x 100 meetri vabaujumise segateatenelik (Pjotr Degtjarjov, Karl Johann Luht, Margaret Markvardt, Alina Kendzior) näitas Euroopa meistrivõistluste eelujumiste kaheksandat aega 3.36,26 ja pääses finaali. Finaal ujuti pärast Postimehe trükkiminekut.

Cleveland jätkab hea hooga

NBA korvpalliliiga idakonverentsi finaali teises mängus võitis Cleveland Cavaliers 108:89 Toronto Raptorsit ja asus nelja võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtima. Cleveland on nüüd võitnud kõik kümme tänavust play-off-kohtumist.

Tagasi üles