Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kinoseansse laiendavad vestlusringid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kolmapäeval osalesid vestlusringis kõnejuht Kerttu Palginõmm (vasakult), TÜ tehnoloogiainstituudi teadur ja maailmarändur Ülar Smaddy Allas, blogi Nullkulu.ee pidaja Maryliis Teinfeldt ja TÜ loodusmuuseumi peaekspert Veljo Runnel. | FOTO: Margus Ansu

Armastusfilmide festival tARTuFF on kui aken laia maailma. Emotsioonide kõrval toovad seansid raeplatsi vabaõhukinos ja eriti Athena keskuses publiku ette uusi teadmisi nendest kaugetest kohtades, kuhu vaataja ei satu võibolla iialgi maailma mõõtma omal jalal ja oma silmaga.

Filmiseansside eel õhtupoolikuti on tARTuFFi korraldajad koostöös Tartu ülikooli muuseumiga kavandanud vestlusringid, mille üldteema on «Maailma mõõtmine». Inspiratsiooni vestlemiseks kuulajate ees on andnud samanimeline näitus muuseumis.

Vestlusringides vaetakse rändamist ja seiklemist võimalikult laialt. Rääkima on kutsutud mitmed Tartu ülikooliga seotud teadlased ja doktorandid ning muul moel ärksad noored inimesed.

tARTuFFi juhi Agnes Nurme sõnul ei ole seekord Tartus festivali aegu linastuvate filmidega kaasas ühtegi filmiloojat ja osalist. Küll aga on Athena keskuses tõsielufilmide temaatika laiendamiseks kavandatud fotonäitus ja võimalus proovid putukasnäkke. Viimased käivad kokku laupäeval kell 19 Athena keskuses linastuva filmiga «Putukad» (režissöör Andreas Johnsen, 2016, Taani, Holland, Prantsusmaa).

Festival on Agnes Nurme hinnangul läinud kenasti. «Ilm on natuke heitlik,» lisas ta. «Publik on küll rõõmustanud programmi üle, aga teisalt vaatab kodust lahkudes aknast välja, kas ikka tasub minna. Vihm on vahel vaatajaid heidutanud, aga meid mitte, meie oleme ikka siin.»

Festivali tARTuFF filme saab vaadata veel täna ja laupäeval nii Athena keskuses kui ka raeplatsi vabaõhukinos.

Festival tARTuFF

•    Tartu armastusfilmide festivali tARTuFF raames toimuvad raeplatsil festivali kohvikus koostöös TÜ muuseumiga vestlusringid, mille üldine teema on «Maailma mõõtmine».

•    Täna kell 17.30 vestlevad alateemal «Maailmaränduritest naised» kultuurireiside giid Mirjam Somelar, TÜ sotsioloogia doktorant Eveliis Padar ja kunstnik Minna Hint.

•    Laupäeval kell 17.30 vestlevad alateemal «Oma ja võõras, armas ja sõber» ERMi produtsent Jaanika Jaanits, Helsingi ülikooli doktorant, Tartu soome kooli ja rahvusvahelise kooli õpetaja Andreas McKeough ning ERRi kultuurisaadete toimetaja ja saatejuht Joonas Hellerma.

Tagasi üles