Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Gripp nõudis seitsmekuuse lapse elu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Scanpix

Möödunud aasta lõpus sattus gripiga Tallinna lastehaiglasse ravile seitsmekuune imik, kelle elu arstidel päästa ei õnnestunud.

Terviseameti andmetel oli beebi nakatunud A-gripiviirusega, mille vastu ta ei olnud teadaolevalt vaktsineeritud. Terviseameti avalike suhete juhi Iiris Saluri sõnul soovitatakse lapsi vaktsineerima hakata kuuendast elukuust.

Saluri sõnul kuuluvad imikud riskirühma vanuse tõttu. «Gripivaktsiin ei pruugi küll sada protsenti nakatumise eest kaitsta, kuid ükski intensiivravis gripi tõttu surnud inimestest ei ole meie andmetel olnud vaktsineeritud,» rõhutas ta.

Ta lisas, et nii väikeste laste puhul on oluline, et neid ümbritsevad inimesed oleksid vaktsineeritud. Kas grippi surnud imiku lähedased seda olid, selle kohta terviseametil andmed puuduvad.

Samuti ei ole veel teada, kust laps haiguse sai. Saluri sõnul levib gripp praegu ühtlaselt kogu Eestis, kusjuures kiiresti levib eelkõige A-gripiviirus, samas kui B-gripiviirus nii nakkav ei ole. «276st laboratooriumis kinnitatud gripijuhust 274-l oli tegemist A-gripiga, ainult kahel korral tuvastati B-gripp,» rääkis Saluri.

Eelmisel nädalal vajas haiglaravi 52 gripiviirusega patsienti, hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 254 patsienti, teatas terviseamet.

Intensiivravi on gripi tõttu vajanud 18 inimest: neist kaks last (seitsmekuune ja kaheksa-aastane), üks 57-aastane inimene ning ülejäänud 15, kes on vanemad kui 65 eluaastat. Üks intensiivravile sattunu oli väidatavalt enne terve, teised kuulusid riskirühmadesse. Üldiselt kulgebki gripp Saluri sõnul raskemalt vanemaealistel.

Viie haigla andmetel on gripi tõttu sel hooajal Eestis surnud seitse inimest, kellest kuus olid eakad (vanemad kui 70 aastat). Vanemaealised patsiendid kuulusid kõik gripi riskirühma, ka neist ei olnud keegi vaktsineeritud.

Grippi haigestumise intensiivsust hinnatakse Eestis keskmiseks ning gripi levikut laialdaseks.

Tagasi üles