Üle 800 allkirja GAGi paisutamise vastu

Rohkem kui 800 Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) vilistlast ja lapsevanemat on andnud vastuallkirja plaanile kasvatada niigi suuruselt Eestis teisel kohal oleva kooli õpilaste arv pea kahekordseks ja seejärel majade vahel kaheks jagada.

GAGi vilistlaste ja lapsevanemate algatusgrupi liikme, vilistlase Märt Kõlli sõnul teevad nad koolile ja linnale ettepaneku lõpetada vastasseis ja kaasata GAGi tulevikku üle käivasse arutellu kõik sihtgrupid.

«Arvamusküsitlusse tuleks kaasata lisaks praegu koolis käivatele laste vanematele vilistlased, kooli õpetajad ning 16-aastaseks saanud GAGi õpilased,» sõnas Kõlli.

Vilistlased ja lapsevanemad ei saa tema sõnul aru, miks on vaja esmaspäeval lastevanemate seas internetis levitatud küsitlust ja mida tulemusega tehakse. Kool küsib, kuidas suhtutakse plaani kolida 1.–6. klassi õpilased ajaloolisest koolihoonest ligi kilomeetri kaugusele Vana-Kalamaja tänavale.

«Sellele andis vastuse abilinnapea Mihhail Kõlvart, kes väitis laupäevases ajalehes LP end veendunud olevat, et enamik GAGi lapsevanemaid on laienemise poolt,» märkis Kõlli.

Tema sõnul on küsitlusega kooli poolt kaasa pandud kiri kõike muud kui neutraalne. «Apelleeritud on ruumipuudusele kui millelegi paratamatule. Tegelikult piisaks, kui GAG võtaks igal aastal vastu kõige rohkem kolm paralleelklassi, ja probleemid lahenevad,» selgitas ta.

31. jaanuaril saatsid vilistlased ja lapsevanemad linnavalitsusele pöördumise, milles leiavad, et kooli tükeldamine ja laiendamine lõhub kooli terviklikkuse ja identiteedi ning langetab õppetöö taset. Veebilehel www.gag400.ee on sellele ühe nädalaga toetusallkirja andnud juba üle 800 kooli vilistlase ja lapsevanema, nende hulgas Tõnis Lukas, Jaan Kangilaski, Gert Raudsep, Sven Kolga, Märt Vooglaid, Kristjan-Thor Vähi, Madis Nestor, Mai Kaarepere, Indrek Kasela, Kristiina Davidjants ja Kristina Šmigun-Vähi. Toetusallkirjade kogumine jätkub.

Tagasi üles