Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Mälumäng

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Küsimused:

1. Täna 50 aastat tagasi võttis ELKNÜ (Eestimaa Leninliku Kommunistliku Noorsooühingu) Keskkomitee büroo vastu otsuse luua Eesti Õpilaste Töömalev, mis 1970. aastal sai nimeks Eesti Õpilasmalev (EÕM). Tegelik alus EÕMile pandi juba 1966. aasta suvel, kui ligi 68 keskkooliõpilast töötasid Hiiumaal. Esimesed õpilasmalevlased kutsusid end ühe tol ajal väga tuntud kirjandusteose peategelase järgi. Kuidas nad end kutsusid?

2. Philip Douglas (Phil) Jackson on NBA üks väljapaistvamaid treenereid läbi aegade. 13-kordsel NBA meistril (kaks korda mängijana, 11 korda treenerina), legendaarsel korvpallitreeneril on olnud kombeks erinevalt paljudest kolleegidest karjuda mängijate peale vaid kaks korda aastas. Kuidas ta oma sellist tagasihoidlikkust ise põhjendas?

3. Leghorn ja njuuhämpšir on maailma kuulsamaid kanatõuge. Njuuhämpširi tõug on oma nime saanud aretuspiirkonna, Ameerika Ühendriikide New Hampshire’i osariigi järgi. Leghorn on aga nime saanud ühe Euroopa linna järgi. Mis linna?

4. Selle briti kirjaniku esimesed teosed eriti edukad ei olnud, ent 2015. aastal ilmunud raamatust «Tüdruk rongis» («The Girl on the Train») sai kohe bestseller. New York Timesi bestsellerite edetabeli tipus püsis see 14 nädalat järjest, kauem kui Dan Browni «Da Vinci kood». Jaanuarist aprillini 2015 müüdi 1,5 miljonit eksemplari, kõvakaaneliste romaanide edetabeli tipus püsis raamat rekordilised 20 nädalat. Nimetage kirjanik.

5. See Eestist peaaegu kümme korda suurem veekogu on erakordselt saartevaene. Veekogu suurim saar Dzharylhach jääb suuruselt alla neljale Eesti suurimale saarele: Saaremaale, Hiiumaale, Muhule ja Vormsile. Mis veekogu?

Vastused:

1. Kortšaginlased. Nikolai Ostrovski jutustuse «Kuidas karastus teras» peategelase Pavel Kortšagini järgi.

2. Sagedamini pole otstarbekas, sest mängijad harjuvad lõugamisega ära ja kasu poleks midagi.

3. Itaalia sadamalinna Livorno järgi.

4. Paula Hawkins, avaldanud oma loomingut ka pseudonüümi Amy Silver all.

5. Must meri.

Tagasi üles