Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Puudega laste ravi vajab lisaraha

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Postimees kirjutas esmaspäeval, et puudega lapsed, kellele on koostatud rehabilitatsiooniplaan, peavad teenuseid ootama seaduse järgi kuni aastapikkuses järjekorras, kus praegu on kirjas mitusada last. Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kinnitas eile riigikogu infotunnis, et ministeerium taotleb riigieelarvest lisaraha, ning on viimase kuu aja jooksul tegelenud sellega, et järjekorrad likvideerida.

Sellel aastal oleks järjekordade likvideerimiseks Iva hinnangul vaja juurde umbes kaks miljonit eurot. «Ma olen lootusrikas, aga mul ei ole antud hetkel võimalik öelda, et jah, see raha on olemas,» ütles Iva.

«Aga kindlasti sellise sisemise monitoorimisega ja teenuse kasutamise jälgimisega järjest need järjekorras olevad isikud ka teenusele saavad,» jätkas ta. «Järjest monitooritakse seda, kuivõrd ja kes seda teenust kasutab või kes seda ei kasuta, ja sellest vabanenud vahendite arvel saavad järjest uued inimesed teenusele,» selgitas Iva.

Tema sõnul näitab praktika, et umbes 80 protsenti nendest, kel selleks õigus on, teenust ka kasutab. Järgmiseks aastaks taotleb ministeerium Iva sõnul 4,11 miljonit lisaraha.

Tagasi üles