Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Esikülg 16. veebruar

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Neljapäev, 16. veebruar 2017

Nr 39 (7940)

Oma maa

Veerand sajandit kestnud maade tagastamine õigusjärgsetele omanikele pole veel lõppenud.

Eesti lk 6–7

Vastuolu

Tootsi tuulepargi nn sõltumatu kinnisvaraekspertiisi, mis määras maatüki hinnaks 4,1 miljonit eurot, tellis Eesti Energia ise.

Majandus lk 10–11

Ermamaa

Valetav president

Ametnike üleüldise mälukaotuse kõrval kriibib minu silma veel üks vastik asjaolu: Toomas Hendrik Ilves ilmselgelt valetab. Ta reageeris nagu pätitembuga vahele jäänud koolipoiss stiilis «mina ei teadnud midagi», kirjutab majandustoimetuse juhataja Kristi Malmberg.

Lk 2

Nurjumine

Äkki loobudagi integratsioonist?

Veerandsada aastat pärast iseseisvuse taastamist on selge, et soov sulandada siin elavaid muukeelseid inimesi Eesti ühiskonda ja õpetada neile eesti keelt võib jäädagi unistuseks. Pigem liigume vastassuunas, leiab kolumnist Kaire Uusen.

Lk 16

Laiem mõju

Akadeemia lähetamine

Riigi strateegiline eesmärk ei peaks olema Sisekaitseakadeemia maja või krundi asukoht, vaid tervik. Debatt, mis keskendub ühe kooli kolimisele, pole õige fookusega, leiab siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koort.

Lk 17

Tõus ja langus. Valitsuse vahetus mõjus hästi peaministriparteile, ent märksa halvemini teistele koalitsioonierakondadele.

Valija leidis taas tsentristid

Keskerakond võib rõõmustada: alates erakonnajuhi vahetusest mullu sügisel on neil kõik ülesmäge läinud. Novembris sai Jüri Ratas peaministriks, kolme-nelja kuuga suudeti eestlastest valijate seas toetust kahekordistada.

EKRE esimees Mart Helme leiab, et praegu vastanduvad poliitmaastikul kaks paari: suurtest heitlevad Keskerakond ja Reformierakond ning keskmikest sotsiaaldemokraadid ja EKRE. Autsaideriks on jäänud Vabaerakond ja IRL. Eesti lk 4–5

Piketeerijad survestasid volikogu filmifestivali mitte rahastama

Homovastased, kelle eesotsas olid EKRE Lääne-Virumaa aktivistid, kogunesid eile Rakveresse Targa Maja ette vahetult enne linnavolikogu istungit piketeerima väidetavalt homoseksuaalsust propageeriva ürituse vastu. Nimelt pidi volikogu langetama otsuse, kas linn toetab Rakveresse oktoobris plaanitavat seksuaalvähemuste filmifestivali 1500 euroga või mitte. Kui hääletuseks läks, andis seitse linnavolinikku oma hääle ettevõtmise toetamise poolt, üheksa oli selle vastu. Kaks volikogu liiget jäi erapooletuks. PM Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja Eesti lk 8

Tagasi üles