Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

EMi avapäev: üks tippmark, töömehe unistus ja rahulolu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Henrik Kutberg Belgradi EMil. | FOTO: ANDREJ ISAKOVIC/AFP

KERGEJÕUSTIK. Belgradi EMi avapäeval ükski kolmest eestlasest lõppvõistlusele ei jõudnud.

Töömees nautis tippsportlase elu

Kaugushüppe eelvõistlusel 7.49ga 17. koha saanud Henrik Kutberg rahule ei jäänud. «Lootsin hooaja parimat tulemust ehk 7.70 hüpata. Kaks esimest katset läksid sammu korrigeerimisele, kolmas hüpe oli juba hüppe moodi,» sõnas ta.

Kutberg ei ole täiskohaga sportlane, äsja vahetas ta töökohta ja asub kohe pärast EMi tööle majandusministeeriumisse. Tema ametinimetus on struktuurivahendite seire peaspetsalist. «Sain EMilt kindlasti motivatsiooni juurde. Töö kõrvalt tehes usun, et ma pole veel oma viimast sõna öelnud.»

Ta lisas, et kui suudaks stabiilselt kaheksa meetrit hüpata, võiks kaaluda ka täiskohaga sportlase elu. «Kui töö kõrvalt sellise tulemuseni jõuda, siis kaaluksin seda. Praegu sain siin viis päeva tippsportlase elu elada, esmaspäeval lähen tööle,» ütles Kutberg.

Uudmäelt avakatsel isiklik rekord

Kolmikhüppaja Merilyn Uudmäe sai kohe avakatsel kirja isiklikku rekordit tähistavad 13.55. Lõppvõistlusele see teda ei viinud ja kokkuvõttes sai eestlanna 14. koha.

«Jään kindlasti rahule. Esimene hüpe tuli hästi kergelt ja andis kohe hea emotsiooni. Kuigi see ei olnud ideaalne paku tabamine,» sõnas sportlane pärast oma esimese tiitlivõistluse etteastet.

Suurt ärevust ta võistluse ajal ei tundnud, kuigi tunnistas, et varem tundusid kaasvõistlejad justkui teiselt planeedilt olevat. Uudmäe rääkis sel teemal enne võistlust oma venna Jaanusega, kes sarnaselt isa Jaagu ja teise venna Jaak Joonasega samuti sama alaga tegeleb. «Vend ütles, et kohal olles saad aru, et teised pole ka üliinimesed. Teevad samuti vigu,» ütles ta.

Piirimäel jäi eesmärgist napilt puudu

Kuulitõukaja Kätlin Piirimäe lõpetas EMi oma hooaja parima tulemuse ehk 16.29ga ja sai 16. koha. Enne võistlust seatud eesmärgist tõugata täis EMi norm 16.30 (ja nii enda EMile saatmist õigustada) jäi tal puudu vaid üks sentimeeter.

«Väga rahule jäin, tiitlivõistlusel tegin hooaja parima tulemuse. Enam paremini ei saakski. Esimesel katsel hakkasin kiirustama (sai kirja 14.91 – M. G.), aga siis konsulteerisin Katrin Klaubiga ja korrigeerisin. Kolmas katse oleks lõppfaasis pidanud teravam olema ja kõrgemalt lendama. Tehnilised pisiasjad,» kommenteeris ta oma võistlust.

Tagasi üles