Küsimused:

1. Täna algas kevad. Päike siseneb troopilise sodiaagi esimesse, Jäära märki. Astroloogid üle ilma tähistavad täna oma päeva. Mis toimub astronoomiliselt tänasel päeval?

2. Kiili Pantrid on kuuekordsed Eesti meistrid. Mis alal? Eesti meistrivõistlusi peetakse tavapäraselt Kostiveres Harjumaal.

3. Kui Päevaleht, Maaleht ja Delfi valisid Eesti mõjukaimaid inimeste hulgast, siis Eesti Ekspress andis lugejatele valida mõjukaima faunaesindaja. Valikus oli 25 varianti kõikvõimalikest olenditest (linnud, kalad, putukad, loomad jt). Kõige enam sai hääli (31,3 protsenti) kaitsealune lendorav. Kes oli selles arvestuses teine ja kolmas?

4. Selle maailmakuulsa muusikaloo esimesed taktid hakkavad kõlama, kui keegi üritab Moskva metroosse sisenedes turnikeed läbida piletita või sõiduõigust omamata pääseda. Vene multifilmide sõpradele meenub see lugu kindlasti ka juba 1975. aastal valminud, kuid alles 1981. aastal vaatajateni jõudnud filmist «Kass Leopoldi kättemaks», milles Leopold seda grammofoniplaadilt kuulab. Mis lugu?

5. Kus asuvad Broca ja Wernicke piirkond?

Vastused:

1. Kevadine võrdpäevsus ehk ekvinoktsium. Päev ja öö on kogu planeedil sama pikad.

2. Ameerika pesapallis.

3. Siil (24,5 protsenti) ja koer (19,4 protsenti).

4. «Ogiński polonees» («Hüvastijätt kodumaaga»).

5. Inimese ajus.

Tagasi üles