Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

IT-spetsialistid eelistavad Skype’i, TransferWise’i ja LHVd

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Skype Eesti kontor Tallinnas Mustamäel. | FOTO: Toomas Huik

Kantar Emori esmakordsest infotehnoloogiavaldkonna tööandjate maine uuringust selgus, et pingereas on juhtkohal Skype, kes on eelistatud tööandja mitte ainult IT-spetsialistide silmis.

Skype on eelistatud tööandjate pingerea eesotsas ka kogu elanikkonna ja tudengite silmis. Eelistatud IKT-tööandjate esiviisikusse kuuluvad veel TransferWise, LHV, Swedbank ja Eesti Energia.

Kantar Emori eksperdi Lele Aagi sõnul oli uuringu eesmärk välja selgitada IT-spetsialistide ootused tööandjatele IKT-vallas, mainekamad tööandjad ning ettevõtete maine tööandjana.

«Tööandjate pingerida näitab, et IKT tööandjatena ei ole atraktiivsed mitte ainult IT-firmad, vaid ka suured ettevõtted panganduse, telekommunikatsiooni ja infrastruktuuri valdkonnas,» ütles Aak. «Atraktiivsed IT-tööandjad on samuti riigiasutused, näiteks SMIT, RIK ja RIA.»

Peale liidripositsioonidel olevate Skype’i ja TransferWise’i asub järgmine IT-ettevõte eelistatud tööandjate pingereas alles kaheksandal kohal ning pingerea esimese 15 ettevõtte hulka kuulub vaid kuus IT-ettevõtet.

Aak märkis veel, et suured ettevõtted suudavad suurema tõenäosusega pakkuda IT-spetsialistidele just seda, mida nad tööandjalt ootavad: töötajate väärtustamist (sh  konkurentsivõimelise palgataseme abil), töötajatest hoolimist, mõnusat tööõhkkonda, huvitavaid ja mitmekülgseid erialaseid väljakutseid ning stabiilsust.

Emor uuris jaanuaris ja veebruaris 43 IKT-ettevõtte mainet tööandjana, uuringus osales 677 IT-spetsialisti üle Eesti. Uuringu tegemisel olid Kantar Emori partnerid CV Online ja Latitude 59 (EASi programm – toim).

Tagasi üles