Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

SMITi osakonna eksjuhti ootab kuritegude eest kohtutee

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis eelmise nädala lõpus kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) Edela regionaalosakonna endist juhatajat korduvas omastamises ametiisikuna, teise inimese võltsimisele kihutamises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Süüdistuse järgi omastas 34-aastane Vardo (BNSi andmeil Vardo Mändla) mitmesugust tehnikat, sealhulgas telefone ning fotokaamera, kokku üle 1600 euro suuruse summa eest, kihutades SMITile müügiteenust pakkuva ettevõtte töötajat arveid võltsima. Selle töötaja suhtes kohaldas prokuratuur menetluse lõpetamist ja talle määrati rahaline kohustus.

Mändla lahkus SMITist muudel põhjustel juba 2015. aasta jaanuaris ja SMIT avastas kuritarvitused hilisemal arvete ülekontrollimisel.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul on see menetlus järjekordne näide sellest, kui oluline on, et asutuses või ettevõttes on sisekontrolli või auditeerivat ülesannet täitev töötaja, kellel on võimalik avastada tekitatud varalist kahju ja ulatust. Sellisel moel saab koostöös politseiga kahju tekitaja tuvastada ja asutusele tsiviilhagina kahju hüvitamist nõuda.

«Ametiisikuna avaliku võimu teostamine eeldab ametnikelt seaduskuulekat ja eetilist käitumist,» ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Küllike Kask. Eriasjade prokurör rõhutas, et sedalaadi süütegude uurimisse suhtutakse väga tõsiselt ning tunnustas SMITi hoolsuse eest rikkumise märkamisel.

Tagasi üles