Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Odavpoodide kett Lidl noolib taas Eestis oma kauplustele kohti

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Varemgi Eestisse laienemist kaalunud ning siis sellest plaanist loobunud Saksa säästukaupluste kett Lidl otsib taas siin aktiivselt kinnisvara ja on Tartus silma heitnud mitmele krundile.

Äriühingut OÜ MMS Property Solutions esindav advokaadibüroo pöördus veebruaris Tartu linna poole küsimusega, kas linn ei sooviks müüa Anne sauna kinnistut.

Täpsemalt kõlas küsimus: «Tunneme huvi, kas Tartu linnavalitsus peaks lähitulevikus perspektiivikaks Tartus Anne tn 44 asuva hoonestatud kinnistu võõrandamist. Hetkel tegutsevad nimetatud kinnistul asuvas hoones Anne saun, Annelinna piirkonna sotsiaalosakond jm.»

Kirjas märkis advokaat ka, et MMS Property Solutions on Lidli kontserni kuuluv kinnisvarahaldusettevõte, kes otsib võimalusi Tartu linnas kinnisvara osta. Sinna soovitakse rajada Lidli kaubamärgi all tegutsevad kaubanduskeskused.

Tartu linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgensoni allkirjaga välja läinud vastuses on öeldud, et linn ei planeeri saunakinnistu müüki.

Lidli huvi ei piirdunud aga üksnes selle maatükiga. Tartu linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahvena teada on jutuks olnud veel maatükid Jaama tänaval ja Kalda teel, seejuures ka Rimile kuuluvad krundid Kalda teel ja Anne tänaval, kuhu Rimil endal pole ehitamisega kiiret olnud. Õigupoolest on ka Maximal Kalda teel igaks juhuks suur krunt varutud.

«Aga ma ei ole kindel, et nad tahavad konkurendile müüa,» sõnas Ahven.

MMS Property Solutions ei andnud mingeid kommentaare. Ettevõtte kinnisvaraprojektide juht Vladlena Migovk teatas, et on puhkusel, ja soovitas pöörduda otse kontorisse.

Juhatuse liige Tarvo Kubja vastus oli lühike. «Ei tohi kommenteerida ja ei kommenteeri ka. Ma arvan, et praegu ei ole tõenäoliselt keegi valmis midagi kommenteerima,» sõnas ta.

Ka ei soovinud Kubja öelda, millistes linnades on ettevõte veel krunte vaadanud. Ta soovitas pöörduda Lidli avalike suhete osakonna poole Leedus, kust ajakirjanik suunati edasi firma peakontorisse Saksamaal. Sealt polnud eile õhtuks vastus veel laekunud.

Eelmisel kümnendil soetas Lidl üle Eesti kinnisvara ja pidas plaane siingi ketipoed avada. Vähemalt kaheksa, nagu kõlas toona ühe uudise pealkirjas. Kuid kümmekond aastat tagasi, veel enne buumi tippu ja masu algust, jäid need plaanid katki. Lidli nime sisaldavad äriühingud on registrist kustutatud 2009. aastal.

Eelmise aasta sügisel, kui sai teatavaks Rimi kavatsus loobuda Säästumarketite kontseptsioonist, tundsid Lidli plaanide vastu huvi rahvusringhääling ja Ärileht. Mõlemad said kinnituse, et Lidlil pole huvi Eestisse tulla ja kett keskendub laienemisele Serbiasse ja Ameerika Ühendriikidesse.

Loe pikemalt Tartu Postimehest

Tagasi üles