Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Suured ehituspoed laienevad jõudsalt

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vasakul Bauhaus Eesti juhatuse liige Ansu Saarela Rocca al Mare poe avamisel. | FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Kevade saabumisega pühivad oma uuendatud kauplustelt või uutelt poodidelt ehitustolmu ja avavad uksed kolm suurt Eesti ehituspoodi: Espak, K-rauta ja Bauhaus.

Aasta alguses avas Tallinnas uksed uus ja suurem Espak. 10. märtsi varahommikul toimus Rocca al Mare Bauhausi avamisüritus. Haabersti uuendatud K-rauta plaanib taas müügitööd alustada aprilli alguses.

«Laienemise vajaduse tingis eelkõige müügipinna puudus, aga ka parkimiskohtade vähesus,» sõnas Espaki turundusjuht Triin Pikk. «Oleme kavandanud oma keskuse laiendamist juba viimased kümme aastat. Pikk projekteerimise ja planeerimise aeg on nüüd läbi ja ainuke loogiline jätk sellele oli uue keskuse osa ehitamine ja avamine.»

Pika sõnul on kliendid läinud teadlikumaks ja tulevad poodi juba konkreetsete ostusoovidega. «Samuti on sissetulekud mõnevõrra suurenenud, mis võimaldab tegeleda lihtsalt kodu remondiga, tehes seda paremaks ja mugavamaks, või uue kodu ehitamisega,» märkis Pikk.

Kui Espaki laiendus asub vana hoone lähedal Järvevana tee ääres, siis Bauhausi uus maja asub vanast, Lasnamäe kauplusest kaugemal, linna teises otsas – Rocca al Mares. Bauhaus Eesti juhatuse liikme Ansu Saarela sõnul saabus Bauhaus Eestisse 2010. aastal kindla sooviga avada mitu ehituspoodi.

«Rocca al Mare piirkond jäi meile silma juba esimese kaupluse avamise aegu,» sõnas Saarela ja lisas, et nüüd asub neil pood nii Tallinna idaosas kui ka lääneosas ja see katab suures osas kogu Tallinna piirkonna. «Seega usume, et mõlema poe järele on piisav nõudlus,» sõnas ta.

Vast avatud Bauhausist peaagu üle tee asuv K-rauta alustas oma kaupluse uuendamist eelmise aasta lõpus. «Loomulikult mõjutab meid konkurentide tegevus – see utsitab ise parem olema ja rohkem pingutama,» sõnas K-rauta omanikfirma Kesko Senukai Estonia juht Ramunas Adamonis.

«Tahame liita kaks tugevat kontseptsiooni: Eestis hästi töötava K-rauta ja Leedus hästi töötava Senukai kontseptsiooni,» selgitas Adamonis. «Usume sellest sündivasse sünergiasse ja loodame, et üks pluss üks on kokku rohkem kui kaks.»

Järjest uuenevad ja laienevad ehituspoed pakuvad üksteisele aga aina tihedamat konkurentsi. «Kindlasti on konkurents tugev,» sõnas Pikk. «Ükskõik missuguse kaubandusettevõtte laienemise peamine eesmärk ongi just turgu mõjutada». Bauhausi esindaja sõnul on nende ettevõte konkurentsiks valmis.

Espaki uue maja esimene korrus keskendub peamiselt siseviimistlusele. «Meie keskuse uues osas asub suurenenud ja uuenenud kaubavalikuga värvi- ja ehituskeemiakauplus, lisaks oleme sinna juurde paigutanud ka kõikvõimalikud seinakatted ja tapeedid ning dekoratiivliistud,» sõnas Pikk. «Peagi avame selle hoone teise korruse, kuhu kolib meie elektrikaupade osakond, mille kaubavalik laieneb ning uueneb samuti.»

K-rauta uuendatud kauplus ei ole Adamonise sõnul mitte klassikaline ehituspood, vaid kaubanduskeskus. «Ehituskauba kõrval pööratakse senisest enam tähelepanu kodusisustusele, majapidamiskaubale ja valgustusele, uute tootegruppidena lisanduvad kodutehnika, kirjatarbed, vaba aja kaubad, mänguasjad ning spordivarustus,» sõnas Adamonis. «Tulevikus saab meilt üürida ka tööriistu, lasta õmmelda kardinaid ning ääristada vaipu.»

Rocca al Mare Bauhaus on sama suunitlusega mis nende esimene pood Lasnamäel. 10 000-ruutmeetrisest poest saab nii siseviimistlusmaterjali, tööriistu kui ka aiatooteid ning taimi. Bauhausi esindaja ei soovi tulevikuplaanidest küll veel täpsemalt rääkida, kuid sõnas, et praegu keskendutakse uue kaupluse avamisele. Kui see tehtud, otsitakse uusi võimalusi laienemiseks.

Espak plaanib lähemate nädalate jooksul avada Tallinna kaupluses laienenud kaubavalikuga aiandusosakonna ja seejärel uue maja teise korruse. «Sel aastal on oodata veel teisigi uuendusi ja loodame, et need õigustavad ennast ning täidavad meie praeguste ja tulevaste klientide ootusi,» sõnas Pikk.

Adamonise sõnul on tulevikus Eestis kindlasti veel investeeringuid plaanis, kuid neist on vara rääkida. «Teeme Haabersti lipulaeva korda, vaatame, kuidas klientidele meeldib, kas saame midagi veel paremaks teha, ja alles seejärel langetame järgmised otsused.»

Tagasi üles