Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tartu Ülikooli rektorina jätkab Volli Kalm

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Tartu Ülikooli valimiskogu otsusel jätkab rahvusülikooli rektorina ka järgmised viis aastat Volli Kalm.

Senisele rektorile, rakendusgeoloogia professorile Volli Kalmule pakkus valimistel konkurentsi humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop. Valituks osutumiseks pidi kandidaati eelistama üle poole 250-liikmelise valimiskogu koosseisust.

250 valijat siiski kohale ei tulnud ja esimeseks hääletusvooruks jagati välja 215 sedelit. Häälte ülelugemisel selgus, et Volli Kalmu oli toetanud 113, Margit Sutropit aga 97 inimest.

See tähendas, et avavoorus jäi rektor valimata ning tuli minna teisele katsele, kuhu pääses Volli Kalm kui esimeses voorus rohkem hääli kogunud kandidaat.

Kuigi teises voorus otsustasid 61 Sutropi toetajat hääletussedeli tühjaks jätta, sai Volli Kalm vajalikud hääled siiski kätte – kokku 147. Pärast lühikest tänukõnet võis Kalm vastu võtta esimesi õnnitlusi.

Volli Kalm märkis hiljem enesekindlalt, et kui kohale tulnuks kõik valimiskogu liikmed, oleks ta ametisse valitud juba esimeses voorus.

Ametlikult algab rektori uus ametiaeg 1. juulist. Kalm ütles, et ühelt poolt tuleb tal järgmise kolme kuu jooksul teatud otsad kokku sõlmida, kuid on asju, millega saab jätkata ühe hooga. «Eelkõige peame üle vaatama ja tegema parandusi selles, mille eest keegi rektoraadi liikmetest täpselt vastutab,» sõnas ta.

Kalm lisas, et ülikoolile on vaja leida uus kantsler ning ilmselt toimub vangerdusi ka prorektorite meeskonnas, see juhtub aga 1. juulist.

Ka kümme aastat tagasi rektoriks kandideerinud, ent toonagi mitte valituks osutunud Margit Sutropi sõnul on väga tähtis see, et valimiskampaania näitas, et ülikool ei ole talveunes – ollakse valmis arenguideid välja käima, kuid selleks oleks ülikoolil tarvis senisest enam ja paremini inimesteni jõuda.

«Struktuurireformi tulemusel on võim koondunud väga väheste inimeste kätte, aga ma olen täiesti kindel, et ülikool oleks tugevam ja parem, kui me annaksime akadeemilistele ja ka tugitöötajatele rohkem sõnaõigust,» arutles Margit Sutrop.

Ka üliõpilasesinduses toimetavad Eleri Pilliroog ja Tõnn Adermann leidisid, et valimiskampaania suurim väärtus oli ülikoolis tekkinud tõsine diskussioon. «Neis debattides oli väga palju sisulist arutelu, ka tudengid said oma muredest rääkida, kuid samas said nad välja tuua asju, mis nende arvates oleks vaja kindlasti ära teha,» märkis Pilliroog.

Tagasi üles