Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tallinna vanalinnas prügi siiski vedamata ei jää

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Prügivedu. | FOTO: Mihkel Maripuu

Tallinna linn leppis praeguse jäätmevedajaga kokku, et too jätkab vanalinnas prügivedu niikaua, kuni korraldatud jäätmeveo konkursi võitnud firma on võimeline tööd alustama.

Vanalinna piirkonnas veab praegu vabaturu tingimustel jäätmeid AS Eesti Keskkonnateenused (EKT). Korraldatud jäätmeveo konkursi võitnud AS Baltic Waste Management (BWM) pidi seal tööd alustama 1. aprillil, kuid töö algus lükati ettevõtte palvel 1. mai peale. Äsja teatas BWM aga linnavalitsusele, et ei suuda ka 1. mail jäätmeveoga alustada.

EKT esindajad saatsid nädala alguses linnavalitsusele teabenõude, milles soovivad teada, kuidas olukord lahendatakse, sest EKT hinnangul ei luba jäätmeseadus neil enam vanalinnas teenust osutada. «EKT esindajad on meile öelnud, nad jätkaksid meeleldi vanalinna teenindamist, aga takistuseks on BWMile välja antud jäätmeluba,» rääkis abilinnapea Arvo Sarapuu (Keskerakond).

«Jah, sellise sõnumi oleme meie Tallinna linnale edastanud,» kinnitas EKT juhatuse liige Argo Luude. «Siin pole tegu kiusuajamise ega muu taolisega, see on puhtalt juriidiline küsimus. Paar päeva tagasi tuli info, et BWMile on väljastatud alates 1. maist jäätmeluba, ja seaduse järgi on nii, et kui kellelegi on mingisse piirkonda jäätmeluba välja antud, siis keegi teine ei tohi seal vedada neid jäätmeliike, mis selles loas kirjas on. See oleks jäätmeseaduse rikkumine ja tooks endaga kohe kaasa sanktsioonid.»

Luude sõnul oleks juriidiliselt korrektne, kui linn muudaks BWMiga sõlmitud lepingus  korraldatud jäätmeveo alguse kuupäeva. «Ja kui kuupäev on muudetud, siis peab BWM tegema riigi keskkonnaametile taotluse muuta jäätmeluba vähemalt selles osas, mis puudutab veo alguse kuupäeva, ja siis on asi korras. Kui paberid on korras, siis oleme meie valmis jätkama vanalinnas jäätmevedu niikaua, kuni seal ükskord korraldatud jäätmevedu käivitub,» selgitas ta.

«Meil on kokkulepe, et BWM laseb oma jäätmeloa tühistada ja teeme ka nende lepingus muudatuse. Vanalinnas ei katke jäätmete vedu mitte ühekski päevaks,» lubas Sarapuu.

BWMi suutmatuse põhjuseks olevat ajakirjanduse andmetel see, et ettevõttel ei ole vanalinnas töötamiseks sobivaid väiksemid veokeid.

Tagasi üles