Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Mälumäng

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Küsimused:

1. Täna on sünnipäev Itaalia pealinnal Roomal, Igavesel Linnal. Roomat tuntakse kui seitsme künka linna. Need künkad on Aventinus, Cælius, Capitolinus, Esquilinus, Palatinus, Quirinalis ja Viminalis. Üks küngas on Itaalia kilomeetripostide nullpunktiks. Milline neist?

2. Millega läks 1917. aastal Eesti hariduse ajalukku Aleksandra Bõlina?

3. 1976. aastal kuulus ühele Eesti jooksjale maailma edetabelis kolmas koht individuaaldistantsil. Kes on see üks läbi aegade parimaid Eesti jooksjaid?

4. Milline Eesti muusikatootja lugu jõudis esimesena Suurbritannia raadioedetabelite esisaja hulka?

5. Elevante tuntakse peamiselt kahte liiki – aafrika elevant (Loxodonta africana) ja india ehk aasia elevant (Elephas maximus). Nad on sarnased, kuid india elevandil on väiksemad silmad ja lühemad võhad, väiksemad kõrvad, peenem lont ja nahk pole nii kare kui aafrika kaaslasel. India elevant on ka väiksemat kasvu. Siiski on neil kahel elevandil veel üks oluline erinevus, mida võib eristada ka palja silmaga. Mis erinevus?

Vastused:

1. Capitolinus. Kilomeetrid algavad seal paiknevast Kapitooliumist.

2. Esimene naisprofessor Tartu ülikoolis. Kiievi Püha Vladimiri ülikooli eradotsent valiti 13. märtsil 1917 Tartu ülikooli arstiteaduskonna eripatoloogia erakorraliseks professoriks.

3. Enn Sellik, kolmas koht 5000 meetri jooksus ajaga 13.17,2 (Eesti rekord tänaseni).

4. 2015. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel seitsmenda koha saanud Raul-Stig Rästa laul «Goodbye to Yesterday» autori enda ja Elina Borni esituses.

5. India elevandil on võhad vaid isastel, aafrika elevandil ka emastel. Väiksemaid erinevusi on muidki.

Tagasi üles