Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Triin Tulev tunnistas, et valetas elulooraamatus

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Endine seltskonnatäht Triin Tulev allkirjastas kohtus kompromisskokkuleppe, milles tunnistab, et avaldas nüüd juba lettidelt korjatud ja hävitatud elulooraamatus «Elus» hulga valesid endise elukaaslase Rasmus Vesiloo kohta.

Kokkulepe sõlmiti pärast aasta aega kinniste uste taga peetud kohtuvaidlust. Vesiloo heitis Tulevile ette, et vägivaldset suhet kirjeldav raamat sisaldab tema kohta 14 valeväidet.

Postimehe andmetel puudutasid valefaktid raamatus lehekülgedel 17–123 kirjeldatud ähvardamist, uimastite tarvitamist, terviseandmeid mõlema osapoole kohta ja Tulevi meenutusi nende omavahelisest suhtlusest.

Veel 2016. aasta alguses kinnitas Tulev raamatu kirjastanud Ajakirjade Kirjastusele, et pole valet kirjutanud. Kuna aga autor ei suutnud oma juttu tõendada, korjas Ajakirjade Kirjastus kogu tiraaži mullu lettidelt, andis selle Vesiloole hävitamiseks ja kirjutas 5000 euro suuruse kahju korstnasse. Raamatut oli aasta vältel müüdud sadakond eksemplari.

«Mis välja tuli, oli see, et Triin Tulev oli sinna sisse pannud ka fakte, mis ei olnud tõesed või tõestatud,» põhjendas Ajakirjade Kirjastuse tegevjuht Tõnu Väät aasta tagasi.

Kompromissmääruse kohaselt tunnistas Tulev nüüd kohtus, et Vesilood häirinud 14 väidet raamatus olidki valed. «Kostja tunnistab, et hagiavalduse punktides 3.2.1–3.2.14 välja toodud faktiväited on ebaõiged,» on kirjas kokkuleppe esimeses punktis.

Lisaks sätestab määrus, et Tulev ei tohi elulooraamatut ühelgi kujul levitada ja peab tasuma 3000 eurot endise elukaaslase kohtukulusid.

Triin Tulev ütles Postimehele, et kompromissiga nõustumine ei tähenda, nagu oleksid väited valed olnud.

«Kompromiss on konsensus, mille puhul osapooled nõustuvad ühisseisukohaga ainult osaliselt, ent lepivad kokku, et käituvad, nagu nõustuksid sellega täielikult,» ütles Tulev.

«Kompromissi on vaja juhul, kui osapooled, kes ei suuda jõuda mõnes küsimuses täieliku konsensuseni, soovivad selles küsimuses siiski koostööd teha. Demokraatlikus ühiskonnas on enamik kokkuleppeid kompromiss poolte vahel.»

«Meie jätkasime selle hagiga ainult sellepärast, et teha maailmale selgeks, et üks inimene valetab väga paljudes instantsides ja räägib seda, mis talle sülg suhu toob,» ütles Postimehele Vesiloo. Algselt oli hagi osaks ka moraalse kahju nõue Tulevi vastu, ent Vesiloo otsustas sellest loobuda.

Triin Tulev ja tema toonane elukaaslane Rasmus Vesiloo sattusid avalikkuse tähelepanu alla 2014. aasta oktoobris, kui Tulev esines telesaates «Pealtnägija» avameelse ülestunnistusega, kuidas Vesiloo tema kallal vägivalda kasutas.

Juba poolteist kuud hiljem, 2014. aasta novembri lõpus ilmutas Tulev oma üleelamistest rääkiva raamatu «Elus», asutas heategevusfondi ja asus võitlema naistevastase vägivalla vastu.

Kui maakohus kolm nädalat pärast raamatu ilmumist esimese otsuse langetas, mõistiski see Vesiloo tahtlikus peksmises süüdi. Küll aga tuvastati kohtuekspertiisis, et ka Tulevi jutt oli liialdatud – näiteks vägivalla kestuse ja tervisekahjude suuruse koha pealt. Koduvägivalda käsitlenud otsus on jõustunud, sest ringkonna- ja riigikohus lugesid maakohtu töö korrektseks.

Tagasi üles