Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Telia avalikustas rändlustasuta mobiilipaketid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
  • Telia tuli Eestis esimesena välja rändlustasuvabade pakettidega
  • Välismaal saab kalleima paketi puhul kasutada kuni 8 GB internetti kuus
  • Tele2 lubab peagi soodsamaid pakette
Telia Eesti juhatuse esimees Dan Strömberg tutvustas uusi mobiilipakette | FOTO: Aivar Pau

Eesti suurim telekommunikatsiooniettevõte tõi turule paketid, mis võimaldavad kasutada rändlustasuvabalt mobiilset andmesidet kõikjal Euroopa Liidus.

Erakliendi poolelt tõi Telia turule nimelt uued Mobiilse Elu paketid mahuga 4, 8, 16, 32 ja 64 GB, millega käib rändlustasu vabalt kaasas vastavalt 3, 4, 5, 6 ja 8 GB internetimahtu. Pakettide hinnad on vastavalt 10,99, 13,99, 19,99, 25,99 ja 34,99 eurot kuus.

Peale selle on olemas 2 GB, 0,25 GB ja 50 MB mahuga pakett, mida saab täies mahus kasutada nii Eestis kui Euroopas ja mille hinnad on vastavalt 7,99, 4,99 ja 0 eurot kuus.

Uuenevad ka kõnepaketid: lisandub tublisti kõneminuteid ja SMSe, mida saab samuti kodustel tingimustel kasutada kogu ELis.

Värskenduse teeb läbi ka Telia äriklientidele mõeldud portfell, mis kannab nüüdsest nime Mobiilne Äri. Sarnaselt Mobiilse Eluga kasvab ka Mobiilse Äri pakettides sisalduv mobiilse interneti maht ning langeb pakettides sisalduva gigabaidi hind.

Need Telia kliendid, kes ei soovi soodsatel kodustel tingimustel ELis rändlusteenust kasutada, võivad edasi kasutada oma senist paketti. Ükski sõlmitud leping ei muutu automaatselt, kuid vanade Mobiilse Elu pakettidega enam liituda ei saa.

Telia erakliendiüksuse juht Holger Haljand märkis, et kui kliendid neid andmemahte Euroopas ringi liikudes ületavad, rakendub Euroopa Liidu hulgihind, mis praegu on 6 senti MB ja alates 15. juunist 0,9 senti MB eest.

Kui inimene on valinud endale näiteks 4 GB mahuga kuupaketi, milles sisaldub 3 GB rändlusmahtu, ja ta on Eestis jooksval kuul ära kasutanud näiteks 2 GB ning sõidab Soome, siis Soomes saab ta internetti veel 2 GB ulatuses rändlustasuvabalt kasutada.

Mis puudutab uute pakettide hindasid, võis Telial soodsad paketid turule tuua tänu sellele, et enamik Eesti kliente reisib Põhjamaades, kus Telia on oma teenustega esindatud.

Juuni keskel jõustub Euroopa Komisjoni välja töötatud ELi rändlusregulatsioon, mis kohustab mobiilsideoperaatoreid pakkuma oma teenuseid kogu Euroopa Liidus sama soodsalt nagu koduturul. Telia reaalseks internetimahu hulgihinnaks kujunes 7,7 senti MB eest ilma käibemaksuta – hind, mille Euroopa Liit on operaatorite vahel alates 15. juunist kokku leppinud.

«See on suur päev nii Eesti tarbijate kui kogu sektori jaoks,» kommenteeris uusi pakette Telia Eesti juhatuse esimese Dan Strömberg. «Oleme õnnelikud, et saime esimesena rändlustasuvabad paketid klientideni tuua.»

Telia konkurendi Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau hinnangul tuli Telia välja aga senisest veelgi kallimate pakettidega.

«Telia tuli välja lahendusega, kus olemasolevad kliendid ei saa ELis samade hindadega teenust kasutada nagu Eestis. See rakendub, kui klient vahetab olemasoleva paketi uue ja kallima vastu. Telia jätkab uute pakettidega oma kallist joont, muutes oma kallimad paketid veelgi kallimaks,» ütles Virkebau Postimehele.

Ta lubas, et Tele2 tuleb oma lahendusega välja lähinädalate jooksul ning need on Telia omadest kindlasti oluliselt soodsamad.

Elisa esindaja Marika Raiski sõnul Elisa alles töötab rändluselahendusi välja ja tutvustab neid lähiajal.

Tagasi üles