Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Välisministeerium sai lisaraha Washingtoni saatkonna tugevdamiseks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Sven Mikser. | FOTO: Eero Vabamägi

Välisminister Sven Mikseri (SDE) sõnul leidis valitsuskabinet kolmapäeva õhtul põhimõttelise heakskiidu saanud eelarvestrateegias lisaraha nii liitumiseks Soome loodava Euroopa hübriidohtude keskusega, Eesti jätkuvaks osaluseks Leedus paiknevas NATO energiajulgeoleku oivakeskuses kui ka selleks, et tugevdada Eesti saatkonda Washingtonis.

Tema sõnul peab Eesti olema paremini valmis reageerima väliskeskkonna muutustele ning suutma ennetada väljastpoolt tulevaid ohte. «Sealjuures tuleb jätkata toimiva välismajanduspoliitikaga ja toetada Eesti ettevõtete eksporti ning pakkuda Eesti kodanikele kvaliteetseid konsulaarteenuseid,» ütles ta välisministeeriumi pressiesindaja vahendusel.

Mikseri sõnul on Eesti Euroopa Liidu eesistumise edukus kogu valitsuse, mitte pelgalt välisministeeriumi prioriteet, kuid muidugi on ka välisteenistusele eelseisvate aastate jooksul esmatähtsad kogu Euroopa Liidu ees seisvad probleemid, mille lahendamisse tuleb panustada. Nende seas on tema sõnul rändekriis, võitlus rahvusvahelise terrorismiga, olukord Euroopa piiridel ja idapartnerluspoliitika edasiviimine.

«Kindlasti on võrdväärselt oluline toimivate liitlassuhete kinnistamine USAga. Panustamaks Eesti julgeoleku ja välispoliitilise seisundi kindlustamisse jätkab välisministeerium kampaaniat ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerimisel, mis lubaks meil veelgi enam panustada rahvusvahelisel õigusel põhineva maailmakorralduse ja kriisiohjesüsteemi arengusse. Samuti peab Eesti pidevalt investeerima koostöösse meie lähimate partneritega – Läänemere-äärsete riikidega,» rääkis Mikser, kelle sõnul tulebki nende ja veel mitme eesmärgi saavutamiseks Eesti välisteenistust tugevdada.

Mikseri sõnul peab välisministeerium oma suurimaks varaks võimekaid töötajad, mistõttu investeeritakse eelkõige personaliarendustesse. «Samuti analüüsib välisministeerium oma kohalolekut Eesti jaoks olulistes pealinnades ning on võimalik, et mõningaid välisesindusi tuleb lähiajal tugevdada. Samas ei saa välistada, et mõnel pool tuleb esindatust ka koomale tõmmata,» ütles ta.

Ka on tema sõnul plaanis ajakohastada välisministeeriumi tööprotsesse ja muuta need nüüdisaegsete tehnoloogiate abil tõhusamaks. «Samuti vajab parandamist meie diplomaatide töökeskkond õige mitmes välisesinduses ning paraku tuleb senisest enam tegeleda ka meie diplomaatide ja nende pereliikmete turvalisuse küsimustega,» lausus minister.

Tagasi üles