Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kaitseinvesteeringuteks eraldatakse 60 miljonit eurot

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kaitsevägi. Foto on illustreeriv. | FOTO: Margus Ansu

Kaitseministeeriumi teatel jäävad kaitsekulutused eelarvestrateegia järgi vähemalt kahele protsendile SKTst, millele lisanduvad liitlaste vastuvõtu kulud, samuti luuakse 60 miljoni eurone kaitseinvesteeringute programm.

Välja on töötatud põhjalikud ja üksikasjalikud plaanid neljaks ning kümneks aastaks, mis muu hulgas näevad ette Scoutspataljoni mehhaniseerimist. Samuti suurendatakse Kaitseliidu eelarvet. Toetus Kaitseliidule kasvab alates 2018. aastast igal aastal ligi 0,9 miljoni võrra, jõudes 2021. aastaks 36 miljonini. Lisaks on aastatel 2018–2021 Kaitseliidu ettevalmistatavateks maakaitsega seotud hangeteks planeeritud kokku umbes 60 miljonit.

Liitlaste kasvava kohaloleku ning Eesti enda sõjalise võime kasvu tingimustes on ministeeriumi teatel kriitilise tähtsusega piisava suurusega harjutusalade olemasolu. Peale kaitseväe keskpolügooni arendamise nähakse ette ka Klooga ja Nursipalu harjutusala väljaehitamist. Samuti jätkatakse investeerimist Kaitseliidu taristusse ja lasketiirudesse.

Selleks et tagada riigikaitseks vajalik arv inimesi, nähakse kaitseministeeriumi teatel ette vahendid tegevväelaste arvu kasvatamiseks ja tegevväelaste palga konkurentsivõime säilitamiseks, samuti reservväelaste toetuste tõstmiseks vähemalt 25 protsendi võrra. Ajateenijate arv peaks praeguselt 3230-lt kasvama 3500-le aastas. Kaitseliitlaste veel tõhusamaks rakendamiseks sõjalises kaitses luuakse ministeeriumi teatel planeerimisperioodi lõpuks viis uut maakaitsekompaniid.

Kaks miljonit eurot on ette nähtud noorte isamaalise hariduse programmi elluviimiseks ning lisaraha leitakse sellekski, et parandada naiste võimalusi kaitseväeteenistuses osaleda.

Esimest korda Eesti ajaloos koostatav kaitseinvesteeringute programm on mõeldud kriitiliste vajaduste rahuldamiseks, peamiselt suurekaliibrilise laskemoona soetamiseks.

Tagasi üles