Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tähelepanu euroopa naaritsal

Loomaaia uudised

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Euroopa naarits. | FOTO: Tiit Maran

Pühapäeval kella 10–16 peab loomaaed naaritsapäeva: tutvustame üht maailma ohustatuimat pisikiskjat euroopa naaritsat (üks neist pildil), kelle säilimise eest looduses on loomaaia direktor Tiit Maran hea seisnud juba enam kui 30 aastat.

Uudistada saab liigikaitse labori naaritsate paljunduskeskust, kuhu külastajad tavaliselt ei pääse. Järele on võimalik proovida, kuidas looduses raadiosaatjaga naaritsat otsida. Töötoas saavad väiksemad huvilised naaritsaid meisterdada.

Nädalaga on juurde sündinud kaks miiluvasikat ja viis tagakaspia uriaali talle, kellest üks oli küll nii nõrguke, et pidi loomaaia titetuppa lutipudelitoidule kolima.

Möödunud laupäeval koorus paksunahaliste majas juba kümnes keskaasia kilpkonna poeg. Esimesed kaks, 2013. aastal koorunud Virve ja Raul, elavad koos vanemate liigikaaslastega suures avatud ekspositsioonis. Aastatel 2015–2017 koorunud Nööp, Puuk, Fidel, Dalia ja Castro kolisid terraariumi paksunahaliste maja saali, kolm kõige nooremat, Alma, Taavi ja Saima, elavad aga veel loomaaednike valvsa pilgu ja sooja lambi all tagaruumides.

Neljapäeval sündis varajane vasikas ameerika piisonitel. Poegimine toimus ekspositsiooniaedikus piisonikarja keskel, sestap tuleb loomaaednikel nüüd oodata, kuni ema tuleb koos pojaga taha väiksemasse aedikusse, et saaks poja üle vaadata, kiibistada ja tema soo kindlaks määrata.

Bennetti kängurute kukruist välja piilumas, maailma uudistamas ja tärkavaid rohuliblesid näkitsemas on märgatud kolme kängurupoega.

Veelinnutiikide alal on üks kanada laglepaar pesa valmis meisterdanud ja haub. Suurel reedel munemisega alustanud kaks habekakupaari on inkubaatorisse andnud juba viis muna.

Esmaspäeval kinkis Eesti Kutseliste Mesinike Ühing loomaaiale neli mesilasperet.

Tagasi üles