Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Omanik sai tagasi 14 aasta eest varastatud jalgratta

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Politsei tagastas Saaremaal omanikule 14 aastat tagasi varastatud jalgratta, mis leiti mahajäetuna kuuseheki juurest. | FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Politsei tagastas Saaremaal omanikule 14 aasta eest varastatud jalgratta, mis leiti Lääne-Saare vallas mahajäetuna kuuseheki juurest. Täpselt samasugune juhtum, kui omanik sai varastatud jalgratta tagasi 14 aastat hiljem, oli Saaremaal ka möödunud kevadel.

Mändjala külas teatati politseile jalgrattast, mis juba nädal aega ühe kuuseheki juures seisab ja omanikku ootab. Lähemal uurimisel selgus, et tegu oli rattaga, mis varastati juba 14 aasta eest. Nüüd toimetati see omanikule tagasi, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul märkas politsei leitud rattaraami küljes esmalt kleebist, mis viitas kauplusele, kust ratas soetati. Poele leiust teada andes jõuti inimeseni, kes ratta 2003. aastal ostis, kuid paraku jäi siis rõõm rattast üürikeseks, sest omaniku sõnul varastati sõiduriist juba samal aastal. Toona rattaomanik vargusest politseile ei teatanud ja seda suurem oli tema üllatus nüüd, kui ratas 14 aastat hiljem tema juurde tagasi jõudis.

Juhandi kiitis rattapoodi, kes kõik oma rattad vastava kleebisega varustab. «See annab politseile võimaluse kadunud või varastatud ja seejärel leitud rataste omanikeni jõuda. Eriline heameel oli muidugi rattaomanikul, kes 14 aasta järel saab uuesti oma ratast kasutada,» rääkis Juhandi. «Samuti on hea meel, et meil on tähelepanelikke inimesi, kes märkavad enda ümber toimuvat ja ei pea paljuks politseile teada anda, kui hakkabki silma näiteks jalgratas, mida keegi otsida võiks,» lisas piirkonnavanem.

Juhandi nentis, et paraku leidub ikka inimesi, kes võõrast vara himustavad, kuid palju saavad rattaomanikud ka ise ära teha, et sõidurõõmu pikaks ajaks jätkuks. «Uute ja kallite rataste kõrval varastatakse ka lihtsamaid ja juba päevinäinud rattaid, seega tuleks igal juhul investeerida korralikku rattalukku ja kasutada seda ka siis, kui ratas kas või korraks nägemisulatusest välja jääb,» ütles Juhandi.

Tagasi üles