Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tarbijakülje lühiuudised

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Külmunud võõrasemad Tallinnas. | FOTO: Eero Vabamägi

Korrakaitsja hoiatab petukirjade eest

Veebikonstaabel Maarja Punak hoiatab  petukirjade eest. «Sel nädalal olen saanud mitu päringut inimestelt, kes on postkastist avastanud paberkandjal ankeedisarnase kirja, milles EBN palub täita tühjad lahtrid,» rääkis ta. «Tegemist on petuskeemiga. Väikeses kirjas on olemas lepingu osa, millega ankeedi täitja kohustub raha maksma, soovitan selle teksti sealt huvi pärast üles otsida, siis oskate sarnaste skeemide korral ka teinekord peidetud lepingu osa märgata. Kirja võib ära visata.»

24lk6

Öökülm räsib linnapeenraid

Juba mitu nädalat on Tallinna linnahaljastajatel käed-jalad tööd täis olnud, et linnaparkidesse ja suuremate teede äärde lilli istutada. Öökülm võib aga lilledele hävitavalt mõjuda.

Linna haljastuse osakonna juhataja ja maastikuarhitekti Kristiina Kupperi sõnul lükati tänavu külma tõttu istutustöid ühe nädala võrra edasi. Kevadlilledest kasutatakse Tallinna haljastuses peamiselt aed- ja sarvkannikest, vähem aed-pärdiklille ja meelespead.

Kupper lisas, et kui istutada kasvuhoonest toodud taimed peenrale, on need külmaõrnemad kui taimed, mida on külmaga järk-järgult harjutatud. Tema sõnul on lillede kõige suurem hooldaja Tallinnas päike, mis taimi sulatab ja soojendab, kuid see, kas lilli on vaja välja vahetada, selgub pärast öökülmade lõppu.

Omniva süsteem näitab paki tegelikku asukohta

Omniva kommunikatsioonispetsialisti Mattias Kaivi sõnul muutus ettevõtte postisaadetiste jälgimissüsteem hiljuti täpsemaks, vahendas ERR. Kui varem näitas süsteem paki asukohaks Eestit juba siis, kui saadetis registreeriti välisriigi eksporditerminalis väljuvaks kaubaks, siis nüüd kuvatakse õigesti tegelik asukoht, kus pakk mõned päevad seisab. Kaiv lisas, et kuna jälgimissüsteemi haldavad paki saatjad, ei saa Omniva paraku tagada, et see viga on kõigi posti- ja logistikaettevõtete süsteemides parandatud.

Number

50

kilogrammi toitu maksumusega 120–200 eurot läheb keskmisel Eesti perel aastas raisku. Kokku raisatakse Eestis umbes 50 000 tonni toitu aastas.

Asjad, mida pea igaüks on varastanud

Suur on tõenäosus, et oled kas tahtlikult või kogemata mõne asja taskusse pistnud ja kaasa võtnud, ilma et keegi sellest teaks. Samuti võib mõni laenatud asi sinu kätte ununeda ja sinnapaika jäädagi, kirjutas portaal CheatSheet. Neist juhtumitest ei mõelda kui vargustest, sest vaevalt tunneb keegi puudust pastakast või ketšupipakist. Kui järgnevasse loetelusse aga süveneda, võib selguda, et nii mõnigi meist näppab üsna palju asju.

  • Pastakad koolitustelt ja töökohast
  • Hotellitarbed (seep, vannimüts, rätikud)
  • Raamatud sõbralt-tuttavalt ja ajakirjad näiteks arsti ooteruumist
  • Asjad toidukohast (ketšupipakid, salvrätid, noad-kahvlid)
  • Sõbralt või võõralt korraks laenuks küsitud välgumihkel
  • Toidukarbid, mis on kaasa saadud sõprade või sugulaste sünnipäevadelt ja jäävad koju seisma
Tagasi üles