Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Valgamaal said mulda kümned tuhanded puud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Riigimetsa majandamise keskusel (RMK) oli plaan panna reedesel talgupäeval Valgamaal kasvama 40 000 puud. Osalejaid oodati 600 ringis. Osalt kehvapoolse ilma tõttu tuli talgutele vaid kolmandik oodatuist.

Metsaistutuspäev tormi laastatud Taheva riigimetsas on esimene üle-eestilises osaluspäevade sarjas «Mis on puude taga?». RMK loodusteabe teemajuht Kaidi Jõesalu sõnas, et paljud olid tulekust ära öelnud viimasel hetkel, halva ilma kartuses. Sadas ju varahommikul lumelörtsi, hiljem vihma.

«Mullu suvel tormi tõttu kahjustada saanud 15 hektari suurune ala on tavapärasest istutusalast suurem ning sinna oli plaanis panna kasvama umbes 40 000 taime,» rääkis RMK metsakasvatustalituse Kagu piirkonna metsakasvatusjuht Indrek Karolin.

Sari «Mis on puude taga?» kestab aprillist hilissügiseni ning selle käigus korraldatakse vastuste ja osaluspäevi üle Eesti.

Sarja järgmine üritus ehk rajal püsimise päev on 13. mail Ida-Virumaal, Viljandimaal, Läänemaal, Võrumaal, Hiiumaal ja Põlvamaal. Fookuses on loodusrajad ja osalejad saavad koos loodusvahiga tööd teha. Seejärel ootab ees soode taastamise päev 20. mail ja pärandkultuuri päev 27. mail.

Täpsemat infot leiab RMK kodulehelt.

Tagasi üles