Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Mälumäng

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Küsimused:

1. 19. mail 1802 asutas tollane esimene konsul Napoléon Bonaparte tänapäevase Prantsusmaa kõrgeima teenetemärgi – Auleegioni ordeni, mille erinevate klassidega on pärjatud ka hulk eestlasi. Auleegioni ordu (Ordre national de la Légion d’honneur) on Prantsusmaa rahvusordu, keda juhib grand maître ehk suurmeister. Kes on Auleegioni ordu suurmeister?

2. 1927. aastal korraldas kirjastus Loodus esimese romaanivõistluse, pannes aluse romaanivõistluste traditsioonile Eestis. Esimesel võistlusel tunnistati esimese auhinna vääriliseks August Jakobsoni «Vaeste-Patuste alev», teise auhinna sai Betti Alver (Elisabet Alver, hiljem Talviken ja Lepik) oma «Tuulearmukese» eest. Kes oli esimene naiskirjanik, kes võitis romaanivõistluse?

3. Aastast 2005 valib islamimaailm oma kultuuripealinna. Mis linn pälvis selle au esimesena?

4. «Sea suu sekki mööda, on kergem elada.» Nii õpetab rahvatarkus. Mis on sekk?

5. Eesti parimaid sportlasi valitakse nii individuaalselt kui ka tiimide kaupa. Meie parima sportlase valimiste ajaloos on vaid üks juhtum, kus individuaalselt parimaks sportlaseks valiti võistkondliku ala esindaja. Kes?

Vastused:

1. praegu Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron, Prantsusmaa ametisolev president. Suurmeister on ametijärgselt Prantsusmaa riigipea.

2. Helene Ranna (kodanikunimi Tamberg, 1898–1946). 1930. aastal tunnustati teda romaani «Keha ja vaim» eest.

3. Meka (Saudi Araabia).

4. Kott. Vanarahvas pidas silmas eelkõige rahakotti.

5. Tiit Sokk. Valiti parimaks 1991. aastal, kui Kalevi korvpallimeeskond tuli Nõukogude Liidu viimaseks meistriks.

Tagasi üles